Ювентус спечели трофея "Тим" за пръв път в историята след победа с 2:0 над Милан в последния мач. Така торинци събраха общо 5 точки (3 от този двубой и 2 за победата с дузпи над Интер). Втори останаха "нерадзурите" с 4т. (за загубилия с дузпи се полага 1т.), а последни - миналогодишните победители от Милан без спечелена точка.

Амаури откри за "бианконерите" в 14-ата минута след хубав шут от границата на наказателното поле и слаба намеса на вратаря.

В 32-ата Якуита удвои след отличен извеждащ пас на Де Челие. Малко преди края Джовинко бе близо до трети гол, но дебютантът на вратата на Милан Флавио Рома спаси. За "росонерите" в игра след 10-ата минута се появи и Огучи Ониеву. Клаас Ян Хунтелаар започна титуляр, но бе заменен бързо от Филипо Индзаги.

Съставите:

ЮВНЕТУС: Манингер, Касерес, Легроталие, Киелини, Салихамиджич, Поулсен (28'- Де Челие), Мело, Мароне, Яго, Амаури (34'- Имобиле), Якуинта (Джузепе Джовинко);

МИЛАН: Рома, Одо, Неста (13'-Ониеву), Фавали, Антониони, Абате, Гатузо (21'- Иканде), Фламини, Роналдиньо (37'- Ди Дженаро, 44'- Верди), Хунтелаар (13'- Индзаги), Пато, (24'- Дзигони).