Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители:

Шчесни спаси удар на Кристанте с глава след центриране от корнер.

Джеко влиза на мястото на Нзонзи.

70′

Емре Джан заменя Пянич.

59′

Спасяване на Олсен! Манджукич центрира отдясно, Роналдо нанесе силен удар с глава, но вратарят на Рома изби в корнер. При ъгловия удар Киелини нанесе удар, който бе избит от шведския вратар.

58′

Фацио нанесе слаб удар с глава след центриране от корнер, но Шчесни улови.

55′

Удар на Роналдо минава покрай вратата.

46′

Клуйверт заменя Флоренци.

45′

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

42′

Флоренци намери Нзонзи в наказателното поле, френският халф нанесе удар с глава, който Шчесни спаси.

35′

ГОООООЛ ЗА ЮВЕ!!! Марио Манджукич се разписа с глава след центриране на Де Шилио отдясно.

33′

Юве организира опасна атака. Топката стигна до Роналдо отляво, който мигновено стреля, но Олсен успя да избие в корнер.

20′

Опасна атака на Рома завърши с удар на Шик в центъра на вратата, който бе спасен от Шчесни.

18′

Олсен спаси нов опасен удар на Алекс Сандро. Бразилецът нахлу отдясно, но стражът успя да избие топката в корнер.

8′

Де Шилио нанесе силен удар, който рикошира в играч на Рома. Топката стигна до Алекс Сандро, а бразилецът нанесе удар от няколко метра, който Олсен спаси.

5′

Удар на Нзонзи минава над вратата.

1′

Спинацола Пероти

Ювентус приема Рома в дербито на 17-ия кръг на Серия "А". Двубоят на "Алианц Стейдиъм" започва в 21:30 часа.

"Бианконерите" ще се опитат да продължат впечатляващия си старт на първенството, като до момента имат 15 победи и 1 равенство.

Треньорът на "старата госпожа" Масимилиано Алегри няма да може да разчита на Жоао Кансело, Андреа Бардзали и Хуан Куадрадо. Сами Кедира и Родриго Бентанкур подновиха тренировки и ще са на разположение на наставника.

Рома с осем поредни загуби от Ювентус далеч от Вечния град

От 8 визити "вълците" имат само 2 победи

Еузебио ди Франческо има проблеми в атака. Стефан ел Шаарауи е с травма. Един Джеко се завръща, но не е готов на 100%. Аут са още Даниеле де Роси и Лоренцо Пелегрини. Това може да се окаже и последен мач за наставника на "вълците". Тимът се намира на незавидното 7-о място във временното класиране.

Римляните са в серия от 8 поредни загуби в Торино. В тези мачове столичният тим вкара едва 3 гола.