Ювентус победи с 2:0 като гост Фиоретина с един от най-интересните мачове от 24-ия кръг на Серия "А". Точни за "бианконерите" на "Артемио Франки" бяха Федерико Бернардески (56) и Гонсало Игуаин (86).

С този успех торинският гранд излезе на първо място във временното класиране с 62 точки. Наполи остава на второ място с 60 пункта, но и мач по-малко. Южняците се изправят срещу Лацио.

Фиорентина - Ювентус 0:2

Фиорентина - Ювентус 0:2, Игуаин реши всичко в срещата

"Бианконерите" нямат право на грешна стъпка на "Артемио Франки"

Срещата започна с по-добри действия на домакините, които обаче не успяха да затруднят Буфон. В 18-ата минута съдията Марко Гуида отсъди дузпа за игра с ръка на Киелини в наказателното поле на Юве. Положението бе спорно и реферът се консултира със системата ВАР. Първоначално той потвърди решението си, но впоследствие го отмени.

Двата отбора продължиха да играят равностойно, без да успеят да създадат нещо любопитно пред една от двете врати.

Снимка 339406

Така се стигна до 38-ата минута, когато "виолетовите" организираха бърза контраатака. Жил Диас напредна с топката, финтира Лихтщайнер в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл на Буфон, но кълбото срещна напречната греда.

Това бе и единственото по-интересно действие до края на първото полувреме.

Втората част започна с удар с глава на Миленкович, който бе неточен. В 54-ата минута Верету опита силен удар, но прати топката в аут.

Снимка 339407

Две минути по-късно Ювентус поведе с гол на бившия любимец на феновете на Фио Федерико Бернардески. Офанзивният футболист бе фаулиран на границата на наказателното поле и с удар на близкия ъгъл на Спортиело реализира за 0:1.

"Виолетовите" опитаха да стигнат до изравнителен гол, но освен няколко разбърквания пред Буфон, не успяха да предложат нищо запомнящо се.

В 68-ата минута влезлият като резерва Дъглъс Коща намери Игуаин в наказателното поле. Ел Пипита пое топката и мигновено стреля, но кълбото мина покрай вратата.

Три минути по-късно Буфон се намеси решително при центриране в наказателното поле. Опитният страж изпревари Сирил Теро, който в противен случай щеше да прати топката във вратата.

Снимка 339408

В 76-ата минута Милан Бадел опита силен удар извън наказателното поле. Топката срещна тялото на Марко Бенаси и излезе в аут.

В 86-ата минута Ювентус реши всичко в срещата. Джорджо Киелини с впечатляващ пас изведе Гонсало Игуаин зад защитата на домакините, аржентинецът напредна с топката и с техничен удар вкара за 0:2.

В продължението на мача Валентин Ейсерик имаше възможност да обстрелва Буфон от пряк свободен удар, но прати топката в стената.