Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители:

Жълт картон за Бенатия.

88′

Жълт картон за Бираги.

86′

ГООООООЛ ЗА ЮВЕ!!!! Киелини изведе Игуаин с отличен пас сам срещу Спортиело. Аржентинецът напредна и с прецизен удар вкара за 0:2.

84′

Жълт картон за Теро.

79′

Ейсерик заменя Бенаси.

78′

Бентанкур влиза на мястото на Бернардески.

76′

Удар на Бадел извън наказателното поле. Топката рикошира в Бенаси и излезе в аут.

71′

Буфон спаси вратата си от сигурен гол. Стражът изпревари Сирил Теро и изби топката при центриране в наказателното поле. В противен случай френският нападател щеше да се разпише на празна врата.

68′

Теро заменя Жил Диас.

68′

Дъглъс Коща намери Гонсало Игуаин в наказателното поле. Аржентинецът овладя и стреля, но ударът му мина покрай вратата.

67′

Жълт картон за Верету.

66′

Маркизио е заменен от Дъглъс Коща.

61′

Диагонален удар на Бираги е избит от защитник на Ювентус.

60′

Бардзали влиза на мястото на Лихтщайнер.

56′

ГООООЛ ЗА ЮВЕНТУС!!! Федерико Бернардески с брилятен удар в близкия ъгъл на Спортиело вкара от пряк свободен удар.

54′

Силен удар на Верету мина покрай вратара на Буфон.

46′

Удар с глава на Миленкович излезе в аут.

45′

Начало на втората част.

45+4′

Край на първото полувреме.

40′

Жълт картон за Жил Диас.

39′

ГРЕДА!!! Фиорентина организира бърза контраатака. Жил Диас напредна с топката, финтира Лихтщайнер в наказателното поле и с техничен удар в далечни ъгъл нацели страничния стълб.

38′

Опасно центриране на Пянич в наказателното поле, Спортиело успя да избие в корнер.

36′

Жълт картон за Миленкович.

24′

Жълт картон за Лихтщайнер.

21′

Главният съдия Марко Гуида отсъди дузпа след като топката срещна ръката на Киелини при центриране в наказателното поле. След близо четири минути съвещания с арбитрите гледащи ВАР, реферът отмени решението си.

15′

Равностойна игра до този момент, без опасности пред двете врати.

6′

Маркизио отправи първия точен удар към една от двете врати - Спортиело улови.

1′

97. Драговски

Фиорентина приема Ювентус в един от най-интересните мачове от 24-ия кръг на Серия "А" тази вечер. Двубоят на "Артемио Франки" започва в 21,45 часа.

"Бианконерите" нямат право на грешна стъпка, за да не позволят на Наполи да се откъсне на върха във временното класиране. Грандът от Торино влиза в срещата в отлично настроение, след като разби Сасуоло със 7:0 в неделя.

Федерико Киеза: Искам да вкарам гол на Ювентус

Киеза: Искам да накажем Ювентус

"Във футбола няма нищо невъзможно"

Треньорът на "старата госпожа" Макс Алегри отново няма да може да използва контузения голмайстор Пауло Дибала. В лазарета са още Блес Матюиди, Хуан Куадрадо и Бенедикт Хьоведес. Бразилецът Дъглъс Коща е възстановен, но е много вероятно да бъде запазен за предстоящия мач с Тотнъм от елиминационната фаза в Шампионската лига във вторник, а вместо него да започне Федерико Бернардески.

За домакините с контузии са Венсан Лаурини и Симоне ло Фасо. В отлична форма се намира нападателното дуо на "виолетовите" - Джовани Симеоне и Федерико Киеза. Фиорентина не се намира в най-добрата си форма като има едва 1 победа в последните 5 мача в Серия "А". Успехът дойде в последния кръг срещу Болоня.