Лацио загуби спечелен мач срещу Ювентус, отстъпвайки с 2:1 на "Олимпико" в дербито от 21-ия кръг на италианската Серия "А".

Успехът позволи на "бианконерите" да продължат серията си от 14 мача без загуба срещу този съперник, когато става дума за мачове в Рим. Победата обаче дойде с голяма доза шанс на фона на слабата продукция, която показаха играчите на Алегри през по-голямата част от двубоя на "Олимпико".

"Бианконерите" бяха без няколко основни играчи, сред които Марио Манджукич и Миралем Пянич, както и още няколко футболисти, а това видимо се отрази на качеството в играта на гранда от Торино.

Лацио - Ювентус 1:2, гол от дузпа на Роналдо!

"Бианконерите" имат кадрови проблеми

Още с първите минути домакините натикаха своя съперник в собствената му половина, а изключително добре в предни позиции действаше квартетът Алберто-Кореа-Пароло-Имобиле, които пресираха много високо защитата на "бианконерите".

В 12-ата минута Уолъс бе оставен непокрит пред вратарското поле на Шчесни, но ударът му с глава бе слаб и неточен. Малко след това Хоакин Кореа стреля силно извън наказателното поле, но вратарят на Ювентус отново се намеси решително и спаси.

Същото упражение се повтори в 27-ата минута, когато Пароло се възползва от грешка на колебливия през целия мач Емре Джан и накара Шчесни да се разтегне максимално и да избие.

Снимка 402932

В 36-ата минута Пароло бе намерен в наказателното поле и стреля в десния ъгъл на Шчесни, но полякът отново показа класа и с една ръка изби в корнер.

Минути преди края на полувремето дойде ред и на Ругани да чисти топката на метър пред голлинията, след като Имобиле прехвърли Шчесни, но защитникът на Ювентус успя да предотврати попадението.

Така при 0:0 и нито един точен удар към вратата на Лацио, двата отбора се оттеглиха на почивка.

Лацио продължи по същия начин и през втората част - да атакува, да търси попадение, а Луис Алберто бе близо до него, но ударът му от линията на наказателното поле премина до лявата греда.

Снимка 402931

В 59-ата минута "орлите" закономерно поведоха!

Центриране от корнер пред вратарското поле завърши с гол, дело на... Емре Джан, който с глава прати топката в собствената си мрежа - 1:0!

Лацио имаше златна възможност да удвои преднината си, но Чиро Имобиле стреля встрани от целта, останал сам срещу Шчесни 2 минути след първия гол! Нов удар на Луис Алберто пък отново не попадна в мрежата, макар че техничарят виждаше как топката влиза във вратата...

Снимка 402933

Ювентус обаче показа класата си и изравни четвърт час преди края на мача!

Бернардески проби отляво, намери Дибала, който стреля от движение, Стракоша изби, но при добавката резервата Кансело вкара за 1:1 с удар по диагонал!

Кулминацията дойде 2 минути преди края на мача, когато Ювентус получи правото да изпълни дузпа, въпреки протестите на домакините! Кристиано Роналдо не сгреши и докара нещата до пълен обрат, съответно до победа с 2:1!

Ювентус дръпна с 11 точки на върха пред втория Наполи и продължава да е непобеден в Серия "А" от началото на сезона.