Милан ще се изправи срещу Ювентус на 1/4-финалите от турнира за Купата на Италия.

Съставът на "росонерите" се класира за тази фаза от надпреварата, след като надигра Торино у дома с 2:1.

Бившият наставник на "росонерите" Синиша Михайлович не можа да вгорчи вечерта на "Сан Сиро", а победата за Милан означава, че в следващия етап ще има ново дерби срещу Ювентус.

Снимка 272704

През миналия сезон двата мастодонта в италианския футбол играха във финала на турнира и докато тогава торинци триумфираха, от през декември Милан взе реванш, като спечели двубоя за Суперкупата.

Иначе мачът срещу "биковете" предложи доста нерви за тифозите на домакините, които трябваше да правят пълен обрат, за да отстранят противника.

Снимка 272708

Началото на мача определено беше по-добро за Торино, който действаше на по-голяма скорост в атака. Така се стигна и до откриването на резултата в 27-ата минута, когато Андреа Белоти се измъкна от засадата, за да се възползва от чудесния извеждащ пас, който му даде Марко Бенаси.

Голаджията остана очи в очи с Джанлуиджи Донарума и без проблем го преодоля с шут по тревата от около 9 метра.

Снимка 272711

"Росонерите" продължиха да действат без кой знае какъв синхрон, което позволи на Белоти още един шанс. Адем Ляич без проблем надбяга Густаво Гомес, за да центрира към италианския национал, чието воле рикошира в защитник и така премина на сантиметри над гредата.

Снимка 272709

Едва към края на полувремето Милан показа нещо повече, като от границата на пелналта Юрай Куцка нанесе убийствен шут от въздуха, който почти свали боята на страничната греда.

Очевидно на почивката разборът на Винченцо Монтела свърши работа, защото момчетата му показах съвсем друго лице. Всъщност само в рамките на три минути те реализираха попаденията, които ги пратиха в следващия кръг на надпреварата.

Снимка 272710

В 61-ата минута Матиа де Шилио асистира на Куцка, чийто изстрел мина покрай Джо Харт и спря в мрежата, за да стане резултатът 1:1. Торино още не се беше опомнил, когато Сусо и Джакомо Бонавентура изплетоха чудесна комбинация, която италианецът завърши хладнокръвно - 2:1 за домакините.

Снимка 272705

До края домакините удържаха аванса си, докато Барека от гостите получи втори жълт и съответно червен картон в 87-ата минута.

"Сан Сиро" изпрати любимците си с овации, като четвъртфиналът срещу Ювентус ще се играе на 25-и януари.