Отборите на Ювентус и Милан не се победиха в класически сблъсък от програмата на Серия "А". Двубоят в Торино завърши 1:1, а селекцията на Масимилиано Алегри все още няма успех през този сезон. "Старата госпожа" започна амбицирано с ранен гол на Мората, но през втората част отстъпи инициативата и Ребич изравни четвърт час преди края. С малко повече късмет, хърватинът и колегата му Калулу, можеха да сътворят и пълния обрат на "Алианц Стейдиъм".

Рекордни загуби за италианския Ювентус

"Старата госпожа" е назад с 209,9 млн. евро

"Росонерите" остават на второ място в таблицата с 10 точки. Ювентус е в зоната на изпадащите само с две.

Голямото дерби стартира повече от интригуващо, след като домакините поведоха още в 4-ата минута. Милан изпълни корнер, но вместо нещо стойностно, "росонерите" допуснаха да бъдат ударени на контраатака. Само едно технично докосване на Пауло Дибала беше достатъчно Алваро Мората да се понесе сам срещу Менян и технично да копне над него за 1:0.

Снимка 547177

Източник: EPA/БГНЕС

Юве продължи да е по-активен и в 17-ата минута отново Мората засече центриране на Алекс Сандро, но този път Менян изби в корнер. Малко след това стражът на "росонерите" спаси и далечен шут на Пауло Дибала.

Интер разби Болоня с голово шоу

6:1 за "нерадзурите"

Голям проблем пред Стефано Пиоли настъпи в 35-ата минута, когато специалистът трябваше да извършва принудителна смяна. Симон Кяер даде знак, че не може да продължи мача и на негово място се появи Пиер Калулу.

През втората част Юве продължи да настоява повече за гол. В 50-ата Адриен Рабио спринтира в наказателното поле, за да засече центриране, ала топката прелетя на косъм от левия страничен стълб на Менян.

През следващите мигове Милан разиграваше умело топката в по-голям период от време, но това не им носеше нещо съществено.

И така до 75-ата минута. Тогава Сандро Тонали центрира от корнер, Мануел Локатели изпусна Анте Ребич, който с глава насочи в далечния ъгъл на Шчесни. По този начин хърватинът смълча трибуните в Торино, които цял мач не спираха да го освиркват.

Сампдория с първа победа през сезона, "моряците" разбиха Емполи като гост

Сампдория победи Емполи с 3:0

Ювентус опита да отговори моментално, но удар на Мойс Кийн бе спасен от Менян. В 82-ата Анте Ребич можеше да сътвори и пълния обрат, но предпочете да завършва сам, а не да комбинира с намиращия се на добра позиция Леао.

Снимка 547178

Пет минути преди края Милан пак можеше да стигне до победата. Тео Ернандес разсече вражеската отбрана с изненадващо продължаване към включилия се в атака Кулулу. Младият французин отправи шут между шпагата на Киеза и намесата на Шчесни, което се оказа достатъчно гол във вратата на "Старата госпожа" да няма.

Така Милан остава на второ място в класирането, докато "бианконерите" са на незавидното 18-то място.