Футболните колоси от Рим - Рома и Лацио имаха доста невзрачна неделна вечер в Серия "А". Няколко дни, след кат разби ЦСКА с 5:1, отборът на Жозе Моуриньо трябваше да преглътне първата си загуба под ръководството на португалския специалист.

"Джалоросите" паднаха с 2:3 при гостуването си на Верона. "Вълците" имаха поводи за усмивки до почивката, когато имаха аванс след попадението на техния лидер Лоренцо Пелегрини.

Сампдория с първа победа през сезона, "моряците" разбиха Емполи като гост

Сампдория победи Емполи с 3:0

Веднага след паузата обаче нещата претърпяха жесток обрат за столичани. Антонин Барак и Джанлука Капрари доведоха до делириум тифозите на "мастифите" - 2:1. Рома отново се върна в играта, макар и с малко късмет, заради автогола на Илия.

Трите точки за Верона все пак бяха капарирани в 63-ата минута, когато след асистенция на Джовани Симеоне, Фараони разстреля Руи Патрисио за крайното 3:2.

Снимка 547145

Източник: EPA/БГНЕС

По същото време Лацио не съумя да надвие на "Олимпико" гостуващия Каляри 2:2. "Бианкочелестите" бяха сочени за фаворит срещу закъсалите сардинци, но явно треньорската рокада при островитяните през седмицата, дадоха ефект и така новият им треньор Валтер Мадзари си тръгна с точка от столицата.

Интер разби Болоня с голово шоу

6:1 за "нерадзурите"

Чиро Имобиле даде аванс на полувремето за "орлите", но изведнъж домакините претърпяха пълен обрат. Те бяха наказани от Жоао Педро и бившия техен нападател Кейта Балде.

Снимка 547147

Все пак Лацио не остана капо в тази среща и Данило Каталди вкара за крайното 2:2.