Сампдория разби Емполи с 3:0 като гост в мач от 4-тия кръг на италианската серия А.

Двубоят на стадион "Карло Кастелани" бе равностоен, но гостите успяха да отбележат положенията, които създадоха и заслужено си тръгнаха с трите точки от Емполи.

Първият гол за Сампдория падна в 31-та минута на мача, когато Франческо Капуто се разписа с мощен шут и изведе своите напред в резултата. Седем минути след подновяването на играта отново Капуто се озова на чудесна позиция и удар в долния ляв ъгъл покачи на 2:0. Гостите успяха да ударят Емполи за трети път в 70-та минута, а автор на гола стана Антонио Кандрева.

Това бе първа победа за Сампдория през сезона и по този начин момчетата на Роберто Д'Аверса събраха 5 точки в актива си, заемайки 11-та позиция. Емполи е 15-ти с едва 3 пункта.