90′
Турнир: Италия Серия "А" Стадион: "Алианц Стейдиъм", гр. Торино, Италия Зрители: Мачът се играе без публика
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Ювентус победи Лацио с 2:1 в мач от Серия "А"

Юве е все по-близо до Скудетото, "бианконерите" удариха Лацио в дербито на Серия "А"

Кристиано Роналдо се превърна в герой за "Старата госпожа"

89′

МИЛИНКОВИЧ-САВИЧ!! Драмата бе запазена за финалните акорди на дербито. "Бианкочелестите" се хвърлиха в атака, търсейки изравняването и бяха много близо до изпълнението на тази цел в 89-ата минута. Сергей Милинкович-Савич изпълни отлично пряк свободен удар, но Шчесни реагира феноменално и изби запътилата се към горния му десен ъгъл топка.

89′

Маурицио Сари предприема смяна. Даниеле Ругани ще пази резултата, а вместо него излиза Дибала.

88′

Официално предупреждение за Данило.

Снимка 488865

Източник: EPA/БГНЕС

82′

ГОООЛ ЗА ЛАЦИО!! ЧИРО ИМОБИЛЕ - ДУЗПА! 2:1!! Въпреки негативния развой на срещата, Лацио успя да се върне в мача, осем минути преди края. Леонардо Бонучи не прецени действията си срещу Имобиле и фаулира съотборника си в италианския национален отбор в наказателното поле. Реферът Орсато беше категоричен, че това е дузпа, а звездата на столичани не трепна срещу Шчесни.

81′

Жълт картон за Леонардо Бонучи, който направи дузпа.

75′

Андерсон влиза в игра, като ще замени Данио Каталди. Смяна за Лацио.

71′

ДИБАЛА! Поредният пропуск пред вратата на Стракоша беше регистриран в 71-ата минута. Уморените "орли" отново дадоха прекалено голямо пространство за Дибала, който обаче за поредна атака не успя да завърши качествено в мрежата на албанския национал.

Снимка 488866

67′

Словенският национал Денис Вавро се появява в игра вместо Джаван Андерсон.

66′

Неубедителният днес Кайседо бива заменен от Боби Адеканйе.

65′

ГРЕДА! Натискът на Ювентус продължи с пълна сила и "бианконерите" бяха близо до гол номер 3 в 65-ата минута. Дибала свърши по-голяма част от работата и сложи топката на главата на Кристиано, който стреля единствено в горната греда.

Снимка 488863

60′

Официално предупреждение за Алекс Сандро, който влезе грубо в краката на Ладзари.

59′

Блес Матюиди заменя уморилия се Аарън Рамзи.

58′

Маурицио Сари предприема смени. Данило заменя Дъглас Коща.

53′

ГООЛ ЗА ЮВЕНТУС!! 2:0!! РОНАЛДО! Шампионите на Италия набързо успокоиха нещата и с втори гол в мрежата на "орлите". Луис Фелипе сбърка фатално при изнасянето на топката, заради което се случи така, че Дибала и Роналдо останаха сами срещу Стракоша. Аржентинецът не се полакоми и подаде за Роналдо, който на празна врата удвои и еднолично излезе на върха в голмайсторската листа на Серия "А".

51′

ГОООЛ ЗА ЮВЕНТУС!! 1:0!! РОНАЛДО-ДУЗПА! Натискът на "бианконерите" продължи и съвсем скоро късметът им се усмихна. Силен шут на Роналдо срещна ръката на Бастос и след преглед на ситуацията с ВАР, реферът Орсато посочи бялата точка. С отговорната задача се нагърби Кристиано, който преодоля Стракоша за 1:0.

46′

ДИБАЛА! Втората част стартира по доста впечатляващ начин. Пауло Дибала демонстрира техника на малък периметър и въпреки натиска, който му сътвориха трима бранители на Лацио, аржентинският маестро съумя да отправи удар. Стракоша демонстрира отличен рефлекс, а при добавката не успя да сполучи и Кристиано Роналдо. В крайна сметка Ладзари изчисти от голлинията и сложи край на опасността.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

ГРЕДА ЗА ЛАЦИО!! Малко преди паузата, гостите от Рим можеха да се поздравят с откриващо попадение. Ювентус започна да допуска грешки при контролирането на топката, което позволи на Лацио да атакува опасно в 42-ата минута. Чиро Имобиле завърши акцията с мощен шут от средна дистанция, който се отби в страничната греда на безпомощния Шчесни.

Снимка 488861

38′

Първи жълт картон в мача. Получава го Андерсон заради нарушение срещу Бентанкур.

35′

Домакините създадоха нещо интересно в 35-ата. Френският халф Адриен Рабио спечели сериозно пространство с топка в крака. Световният шампион с Франция навлезе и в полето на опонента, но вече изморен от своя спринт, стреля неособено опасно в ръкавиците на Стракоша.

Снимка 488860

31′

Кристиано Роналдо остана близо до това да реализира попадение в 31-ата минута. Аарън Рамзи съумя да избяга от опеката на лациалските бранители, ала опитът му за решителен пас към непокрития португалец не сполучи.

26′

Известна пасивност на терена, която за момента не бе "разчупена" и от традиционната пауза за вода в средата на първата част. Единственото нещо за отбелязване са критиките на Кристиано Роналдо към главния съдия Даниеле Орсато, който до този момент спестява жълт картон на анголския централен бранител Бастос.

14′

Данило Каталди шутира близо до долния десен ъгъл на Шчесни в 14-ата минута. Халфът на "орлите" получи хубаво подаване от Милинкович-Савич, но юношата на "бианкочелестите" не съумя да намери целта.

11′

ГРЕДА ЗА ЮВЕНТУС!! Селекцията на Маурицио Сари можеше да поведе в резултата с идването на 11-ата минута. Пауло Дибала центрира от фаул. Топката стигна до далечната греда за Де Лихт, който технично върна към дузпата за Алекс Сандро. Бразилецът отправи хубав изстрел с глава, който хвана в крачка Стракоша, но единствено се отби в далечната греда.

7′

Отговорът на "Старата госпожа" не закъсня. Дъглас Коща демонстрира експлозивната сила на своя шут, като пробва да изненада Стракоша с шут от над 20 метра. Албанецът обаче внимаваше, а малко след това нямаше необходимост от негова намеса при диагонален изстрел на Кристиано Роналдо.

5′

Лацио се ориентира по-добре към обстановката на "Алианц Стейдиъм" и създаде първото голово положение в дербито. С настъпването на петата минута страхотната стиковка между Чиро Имобиле и Фелипе Кайседо отново даде ефект. Всичко това изведе еквадореца на стрелкова позиция, но в последния миг беше блокиран от Лео Бонучи.

Снимка 488862

1′

46. Лука Занимакия

Отборите на Ювентус и Лацио се изправят един срещу друг в голямото дерби на 34-ия кръг от италианската Серия "А". Само победа би оставила "орлите" в битката за Скудетото, докато триумф ще приближи Кристиано Роналдо и компания до поредната им титла в Калчото. Двата отбора не се намират в най-добрата си форма.

Сари: Имам договор и искам да го изпълня

"Хареса ми идеята да отида в Англия, но миналото лято наистина исках да се върна в Италия"

Селекцията на Маурицио Сари е в серия от три мача без успех. Всичко започна след тежката загуба с 2:4 от Милан, а след това бяха регистрирани и две зрелищни ремита срещу Аталанта (2:2) и Сасуоло (3:3). Ситуацията в лагера на Лацио е още по-деликатна, момчетата на Симоне Индзаги определено са в криза след три поредни загуби от Милан, Сасуоло и Лече, а след това дойде и разочароващото нулево реми срещу борещия се за своето спасение Удинезе.

Ювентус може да продаде Дъглас Коща на Манчестър Сити

Според "Тутоспор" сделката ще бъде за около 40-50 милиона евро

Съперниците тази вечер имат проблеми и с контузени футболисти. Феде Бернардески от "Старата госпожа" е с натрупани жълти картони, докато Киелини, Де Шилио и Кедира са с контузии. Наказание за гостите изтърпява Патрик, а с травми са Лукас Лейва, Лулич, Марушич и Раду. До последно под въпрос пък ще бъде Луис Алберто.

Дербито противопоставя един срещу друг Чиро Иммобиле и Кристиано Роналдо, които се борят за голмайсторския приз в Серия "А". Италианецът има с едно попадение повече - 29 срещу 28, но се намира в криза. За последно той вкара при успеха над Торино, а головата му суша от три мача (б.р. не игра срещу Милан заради наказание) съвпадна и със слабите резултати на Лацио. Това е и най-дългата му серия този сезон без попадение в шампионата.

Наполи обърна Удинзе с гол в добавеното време

Матео Политано се разписа в 95-ата минута

От другата страна е Кристиано Роналдо, който след рестарта на футбола не спира да вкарва. Единствено при ремито със Сасуоло не беше точен, но в останалите мачове в Серия "А" португалската звезда нямаше пропуск. Той наниза седем гола в 6 мача, с което доближи Иммобиле.

Главен съдия на отговорния сблъсък ще бъде Даниеле Орсато.

Филипо Индзаги: Без пандемията Лацио щеше да е шампион