Отборът на Ювентус е последният полуфиналист за Купата на Италия. "Старата госпожа" стори това със стил, елиминирайки градския си съперник Торини с 2:0.

Селекцията на Масимилиано Алегри демонстрира пределна концентрация и клиничност в атаките си, което се оказа достатъчно и за крайния успех. По този начин "бианконерите" си уредиха два мача, на разменено гостуване, с Аталанта, които ще определят и единият от финалистите за националното отличие. Другата полуфинална двойка пък ще противопостави отборите на Лацио и Милан.

Снимка 331953

Юве откри резултата след четвърт час на "Алаианц Стейдиъм". Пауло Дибала матира съперниковата отбрана с феноменален пас към Дъглас Коща, който миг по-късно не остави никакъв шанс на вражеския страж.

До почивката Торо имаше своя шанс да изравни, но удар на М"Байе Нианг срещна дясната греда.

Наполи загуби от Аталанта с 1:2 и е аут от Купата на Италия

Аталанта изхвърли Наполи от Купата на Италия (ВИДЕО)

Тимът се класира за полуфинала в надпреварата

Решителният втори гол в мача падна в 67-ата минута. Футболистите на Торино спряха да играят, тъй като си мислеха, че главният съдия ще даде фаул в тяхна полза. Е, това не се случи, а след като топката попадна в играч на Юве, Марио Манджукич бе изведен сам срещу Милинкович-Савич и с елегантен шут прати своя тим на полуфинал.