Ювентус победи Сасуоло в мач от 17-ия кръг на Серия "А". Въпреки, че е измъчван от проблеми с множество контузени състезатели, торинският гранд се наложи над опонента си с 3:1, в един от интересните мачове от 17-ия кръг.

Шампионите бяха без трима от четиримата си титулярни защитници - Хуан Куадрадо, Алекс Сандро и Матайс де Лихт, които са с коронавирус. Днес пък Дибала, МакКени и по всяка вероятност също Киеза получиха травми и не е ясно дали ще бъдат на разположение на тима си в следващите мачове.

Възпитаниците на Андреа Пирло обаче започнаха 2021 година много силно - 4:1 над Удинезе и 3:1 над Милан на "Джузепе Меаца", а тази вечер добавиха нови три, важни точки към актива си.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ювентус - Сасуоло 2:1, гол на Рамзи

Възпитаниците на Андреа Пирло започнаха 2021 година много силно

Първото полувреме започна с бърза атака за гостите, която доведе до изстрел към вратата, но не и в нейните очертания. Последвалият корнер не предложи опасност на вниманието на Шчесни.

Постепенно домакините наложиха собственото си темпо на игра и пренесоха събитията в полето на съперника.

Играчите на Сасуоло първоначално действаха на границата на допустимата грубост, но с течение на времето я преминаха неусетно, като всеки фаул изглеждаше като потенциално наказуем с официално предупреждение. И главният съдия често не пестеше жълтите картони.

Ювентус взима Ди Мария без пари

Идва като свободен агент

Това обаче не помагаше на играчите на Юве, които бяха принудително заменяни, след като инкасираха редица удари в краката си.

Тежките единоборства костваха МакКени, още преди да е изтекла и 20-ата минута на срещата, а в средата на полувремето и Дибала се видя принуден да напусне игрището и да бъде заменен.

Връх на тази негативна тенденция, от страна на гостите, беляза Педро Обианг. Три минути преди почивката той влезе грубо в краката на Киеза, като едва не счупи единия му глезен. Първоначално арбитърът показа само жълт картон на провинилия се футболист, но след разглеждане на ситуацията и посредством системата ВАР, вдигна директен червен картон на Обианг и остави Сасуоло с човек по-малко на терена.

Ювентус с изненадващо решение за нов централен нападател

Подписват с таран, който има 5 мача за Нант

През първото полувреме Кристиано Роналдо бе добре блокиран от играчите в защита на съперника, които не му позволиха да се разпише.

В 51-ата минута Данило реализира първото попадение в срещата, като се разписа по много атрактивен начин. Топката бе избита при поредната атака на тима му, след което той я засече от доста далечна дистанция, от движение, в мрежата на Консили.

Само 7 минути след това обаче Грегоар Дефрел получи добро извеждащо подаване между двама от защитниците на Старата госпожа и с прецизен удар матира Шчесни за 1:1.

Трети заразен с коронавирус в Ювентус

Матайс де Лихт вече е се намира в самоизолация

Осем минути преди последния сигнал Аарън Рамзи вкара важното второ попадение за Юве, след центриране на Фработа, успоредно на голлинията.

Крайното 3:1 оформи Роналдо, който пое топката по крилото, напредна сам и я прати в мрежата за затвърждаване на успеха на своя тим, във втората минута на даденото от съдията продължение.

Преди това Рамзи бе заменен, а с него терена напусна и Киеза. На техните места се появиха Бернардески и Мората.

Ювентус е много близо до американски защитник

Брайън Рейнолдс ще играе под наем в Беневенто до края на сезона

Така Ювентус е под номер 4 в класирането, с актив от 33 точки - една по-малко, но и мач пасив от третия Рома. Сасуоло запазва седмата си позиция.