Верона продължава с доброто си представяне в италианското футболно първенство.

Тимът остава само с едно поражение в последните си пет мача, като днес регистрира седмия си успех от началото на сезона.

Победата с 2:1 над Кротоне не дойде лесно, но пък бе заслужена за състава на домакините, с оглед показаното от двата съперника на терена.

Милан изкова победата си срещу Торино през първото полувреме

Златан Ибрахимович се появи в игра след повече от 50 дни отсъствие от терените

Никола Калинич даде преднина на Верона след 16 минути игра, като загатна, че отборът му няма намерение да се отбранява, а ще хвърли всички сили в нападение.

Само 9 минути по-късно резултатът отново претърпя промяна. Този път точен за победителите в мача бе Федерико Димарко, увеличил предимството на тима си.

Рома и Интер завършиха 2:2

Истинско дерби! Рома и Интер не успяха да се победят за радост на Милан

Двата тима сътвориха истинско дерби

Почетното попадение на Жуниор Месиас в 55-ата минута бе всичко, до което гостите успяха да стигнат в срещата.

Верона затвори подстъпите към вратата си и играчите дочакаха последния съдийски сигнал.

Така съставът е вече с актив от 27 точки - само 3 по-малко от петия Ювентус, който обаче е с пасив от два двубоя, спрямо веронци.

Кротоне остава на дъното и е единственият отбор с едноцифрен брой завоювани точки - 9.