Рома и Интер не се победиха в много интересно дерби от 17-ия кръг на Серия А. На "Олимпико" двата отбора завършиха 2:2.

"Вълците" първи поведоха в резултата, след което "нерадзурите" реализираха пълен обрат, в края на мача домакините успяха да изравнят.

Това е шесто поредно дерби между двата гранда, което завършва без победител. Така Интер е на 2-ото място с 36 точки, следван именно от Рома с три пункта по-малко. Лидерът Милан е с 40 точки.

175-ото дерби между Рома и Интер започна с натиск на домакините.

В 13-ата минута, Лукаку се извиси над защитниците, за да засече центриране от ъглов удар. Изпълнението му с глава отиваше точно под напречната греда, но Лопес се намеси решително.

Рома - Интер, на живо

Дербито на кръга започва в 13:30 часа

В 17-ата минута, Рома удари след чудесна атака. Един Джеко намери Мхитарян, който асистира на Лоренцо Пелегрини и от границата на пеналтерията ударът на халфа прониза вратата на "нерадзурите".

В 36-ата минута се стигна до възможност за Интер. Лаутаро Мартинес засече центриране на Ашли Йънг, но ударът му с глава от центъра на наказателното поле бе доста разочароващ.

Снимка 513132

Интер започна много добре втората част. Още в 47-ата минута, Ашли Йънг прати топката на главата на Ромелу Лукаку, който от много близко разстояние не успя да уцели вратата. Пет минути по-късно Лопес спаси чист гол във вратата си след като Лукаку се отскубна и намери Мартинес, който изпревари всички и стреля, но той изби решително.

Снимка 513133

В 55-ата минута "нерадзурите" изравниха. Шкриниар засече с глава от корнер и прониза мрежата на "вълците".

Тотнъм преговаря за футболист на Интер

Лондончани искат Иван Перишич

В 64-ата минута гостите направиха пълен обрат. Ашраф Хакими отбеляза гол след отлична индивидуална акция, при която той премина през няколко защитници и стреля от ръба на наказателното поле. Топката влетя в горния ляв ъгъл, отбивайки се от гредата. Четири минути преди края на редовното време, Джанлука Манчини засече центриране на Вилар от корнер и с глава направи 2:2.

Снимка 513142

В следващия мач, Рома гостува на Лацио в дербито на Рим. Интер пък гостува на Фиорентина.