Лидерът Милан победи Торино с 2:0 в третия мач от кръг №17 на италианската Серия "А". "Росонерите" наложиха предимство през първото полувреме, когато вкараха двата гола. След това те леко намалиха темпо, но до обрат нямаше как да се стигне.

Още във втората минута Саму Кастийехо блокира опит за пас на Салваторе Сиригу, но топката излезе в аут. Пет минути по-късно Тонали опита далечен удар, но Сиругу спаси.

Десет минути по-късно Тео Ернандес също стреля от голямо разстояние, но неточно.

В 25-ата минута домакините организираха отлична атака. Ернандес подаде топката на Диас, който веднага я продължи към Рафаел Леао. Младият португалец откри резултата с шут по земя - 1:0.

Снимка 513092

В 31-ата минута воле на Рикардо Родригес мина покрай вратата. Малко след това Диас падна в наказателното поле на Торино след контакт с Белоти. Съдията Фабио Мареска внимателно прегледа ситуацията чрез ВАР и посочи бялата точка. Франк Кесие превърна дузпата в гол за 2:0.

В 43-ата минута Родригес разтресе напречната греда на Донарума от пряк свободен удар. В добавеното време "миланистите" направиха опасна контраатака, но Сиригу отрази изстрела на Кесие.

Пет минути след подновяването на играта се получи много интересен момент. Мареска посочи бялата точка за дузпа за гостите. Той прецени, че Сандро Тонали е спънал Симоне Верди.

Снимка 513090

"Нарушителят" Тонали остана да лежи на терена контузен. След преглеждане на ВАР се оказа, че Верди е извършил нарушение срещу Тонали и беше отсъден пряк свободен удар в полза на Милан. За съжаление Тонали беше изнесен от терена на носилка и заменен.

Постепенно домакините решиха да намалят темпото. Това доведе до привидно надмощие на гостите и те имаха няколко не лоши ситуации. В 90-ата време Донарума направи страхотно спасяване на удар на Сегре.

В 85-ата минута в игра влезе Златан Ибрахимович, който отсъства от терените повече от 50 дни.

Милан: Донарума, Калабрия, Кяер, Романьоли, Ернандес, Тонали, Кесие, Кастийехо, Диас, Хауге, Леао

Торино: Сиригу, Ицо, Лианко, Бремер, Синго, Гояк, Лукич, Ринкон, Родригес, Верди, Белоти

След тази задължителна победа Милан увеличи преднината си на върха на 4 точки и вече има 40 точки. Все пак всички останали претенденти за титлата ще игарят утре мчовете си от 17-ия кръг.

Торино остана на 18-а позиция с 12 точки и продължава битката си за оцеляване в елита на Италия.