Ювентус допусна трета загуба от началото на сезона. "Старата госпожа" се изложи при гостуването си на Верона с 1:2. Шампионите водеха в резултата 15 минути преди края, като преднината им бе подсигурена от Кристиано Роналдо. Оттам насетне обаче последва срив в селекцията на Маурицио Сари, от който се възползваха Фабио Борини и ветеранът Пацини. Поражението на "бианконерите" е страхотна новина за неговите преследвачи Интер и Лацио, които утре могат да намалят изоставането си до лидера.

Торино загуби домакинството си на Сампдория с 1:3

Кошмарът за Торино няма край и с новия треньор

"Биковете" паднаха с 1:3 от Сампдория

Верона изненада сериозно своя опонент, като му наложи здрава преса по целия терен. Въпреки това, Юве можеше да открие резултата в 20-ата минута, когато Дъглас Коща проби мощно през центъра, но силният му удар бе докоснат леко от вратаря Силвестри и се отби в горната греда.

Голямата радост за домакините настъпи в 21-ата минута, когато след центриране от фаул, албанецът Мараш Кумбула отблизо с глава наказа Войчех Шчесни. Няколко секунди по-късно обаче попадението му беше отменено, тъй като беше буквално с няколко пръста зад последния в отбраната на Ювентус.

До почивката гредата помогна още веднъж на веронци, когато Кристиано Роналдо беше озарен от миг на индивидуална класа.

Гамбиец развинти Рома на "Олимпико"

Болоня удари "вълците" с 3:2 като гост

Второто полувреме отново започна със силни изяви за "синьо-жълтите", но разочарованието за тях настъпи в 65-ата минута. Кристиано Роналдо сътвори отлично двойно подаване с Родриго Бентанкур и се впусна към вратата на съперника. Рахмани гонеше 35-годишната звезда, но така и не успя да спечели сблъсъка си с живата легенда на световния футбол. Всичко приключи позитивно за Юве, тъй като Кристиано отправи много точен изстрел по земя за 0:1!

Верона не се предаде и дочака грешка на шампионите в 76-ата минута. Миралем Пянич и Бентанкур не се разбраха достатъчно добре за действията си в отбрана, като подариха кълбото за Фабио Борини, който технично покрай Шчесни направи 1:1.

Снимка 465808

Източник: EPA/БГНЕС

Голямата сензация настъпи в 85-ата минута, когато реферът Давиде Маса отсъди дузпа. С помощта на ВАР, той видя, че Леонардо Бонучи е играл с ръка при корнер на Верона и посочи бялата точка. С отговорната задача се нагърби ветеранът Джампаоло Пацини, който миг по-късно хвърли в делириум "Марк"Антонио Бентегоди".

До края Юве се пусна в неспирни атаки, но нито една от тях не промени злощастната футболна съдба на торинци.

В следващия кръг Верона гостува на Удинезе. Ювентус пък ще има лесна задача срещу предпоследния Бреша.

ВЕРОНА - ЮВЕНТУС 2:1

0:1 Роналдо (65"), 1:1 Борини (76"), 2:1 Пацини-дузпа (86")