Рома допусна втора поредна загуба в Калчото. "Вълците" отстъпиха с 2:3 у дома на Болоня в мач от 23-ия кръг на първенството. В герой за гостите се превърна Муса Бароу, който вкара два гола и подаде за третия на Рикардо Орсолини. За римският клуб се разписа Хенрих Мхитарян, а Стефано Денсвил си вкара автогол.

Рома заема пето място във временното класиране с 39 точки, докато Болоня е шести с шест точки по-малко.

Гостите поведоха в 16-ата минута. Тогава Бароу проби отдясно и центрира в наказателното поле. Крис Смолинг пропусна да играе с топката, кълбото стигна до Орсолини, който откри резултата.

Снимка 465729

Източник: Twitter

Шест минути по-късно Денсвил изравни резултата, пращайки топката в собствената си врата при опит да изчисти центриране отляво.

В 26-ата минута Муса Бароу отново смълча трибуните на "Олимпико". Гамбиецът получи топката отляво и със страхотен параболичен удар вкара за 1:2.

В началото на второто полувреме Болоня организира отлична контраатака. Бароу проби отляво, направи за смях Сантон и Манчини и с удар в десния ъгъл отбеляза за 1:3.

В 72-ата минута Рома се върна в мача. Мхитарян засече с глава центриране на Перес отдясно за 2:3.

Десет минути преди края Брайън Кристанте извърши грубо нарушение и бе изгонен с директен червен картон.