Удинезе и Верона завършиха 0:0 мача си от 24-тия кръг на Серия "А". Мачът беше изпъстрен с много фаулове и здрава игра. И двата отбора имаха своите положения за гол, до какъвто така и не се стигна.

Нов подвиг на Аталанта в Серия "А", отборът с обрат срещу Рома

Бергамо ликува, Фонсека побесня

Роландо Мандрагора за малко не откри резултата в 12-ата минута от фаул. Ударът на играча на домакините мина на сантиметри над горната греда.

Гостите имаха хубава ситуация в 28-ата минута, когато Хуан мусо направи хубаво спасяване след удар на Фабио Борини.

Малко по-късния Родриго де Паул от Удинезе стреля в долния ляв ъгъл. Вратарят успя да извади топката с хубав плонж.

Снимка 466994

Източник: EPA/БГНЕС

В 62-ата минута Марко Силвестри отново успя да се намеси успешно след точен удар на Йенс Ларсен.

Три минути по-късно Родриго де Паул вкара топката във вратата на Верона, но попадението беше отменено заради съмнителна засада.

В 76-ата минута Матия Загани от Верона овладя топката в наказателното поле и стреля ниско в левия ъгъл. Защитник на домакините успя да изчисти, влизащата във вратата топка.

След този резултат Верона е на шесто място с 35 точки от 24 мача. Отборът вече има пет мача без загуба. Удинезе се намира относително комфортно на 14-а позиция с 26 точки.