Отборът на Аталанта постигна поредната си голяма победа през сезона в италианския футболен шампионат.

В Бергамо, пред собствените си фенове, съставът стигна до обрата срещу реномирания си гост Рома.

Гол на Джеко даде предимство на столичани, но през второто полувреме домакините вдигнаха оборотите и с две качествени смени на Гасперини се добраха до крайната победа.

Аталанта спечели с 2:1, с попадения на Паломино и Пашалич.

Снимка 293340

Именно бившият футболист на Лудогорец бе в основата на два от най-ключовите моменти в срещата.

Хосе Паломино допусна изключително неприятна неточност при отиграване на топката в самия край на първото полувреме. Кълбото бе върнато по не особено добър начин към него, но и той не го спря подобаващо, предоставяйки го на набралия сериозна скорост Джеко.

Босненският таран безмилостно разстреля вратаря на домакините, извеждайки състава си напред в резултата.

Снимка 415264

Източник: EPA/БГНЕС

През вторите 45 минути треньорът на тима от Бергамо осъществи няколко промени, които на практика обърнаха развоя на срещата.

Аталанта смаза като гост Торино със 7:0

Йосип Иличич вкара гол от центъра

Само 5 минути след паузата Паломино поправи грешката си от няколко минути преди това, като от непосредствена близост засече топката в мрежата за 1:1. Центрирането бе добро, като елиминира половината защитници на съперника. За Хосе остана единствено да бутне кълбото в мрежата.

Марио Пашалич пък демонстрира класата си 9 минути по-късно, когато получи подаване в пеналта и с много прецизен и красив изстрел оформи оказалото се и крайно 2:1.

Снимка 401402

Източник: Twitter

Гасперини бе доволен от тактическата си успеваемост и промените, които внесе на почивката, а Фонсека до последно искаше обяснение от съдията за част от неговите отсъждания.

Дори след последния сигнал той се приближи към рефера, но бе отпратен от вещите лица на стадиона.

Така Аталанта се отдалечи именно пред Рома в класирането, като е четвърти в таблицата, с актив от 45 точки. Футболистите на Фонсека имат с 6 пункта по-малко и са с позиция назад.

Аталанта победи Фиорентина като гост с 2:1