Франческо Тоти за пореден път записа името си със златни букви в историята на Рома и италианския футбол като цяло. Днес той подобри рекорда за най-много голове в Серия А със само един отбор, след като вкара две попадения при разгромния успех над Чезена с 5:1.

Така той оформи сметката си на 213 попадения с екипа на "вълците". Иначе римляните направиха страхотен двубой и се доближиха много до зоната, даваща право да се играе в Шампионска лига.

Рома поведе още в 1-ата минута на мача. Ерик Ламела върна към Франческо Тоти една топка и капитанът бе безпощаден - 1:0. Упражнението се повтори и седем минути по-късно - Ламела асистира пак на Тоти - 2:0.

Само 60 секунди по-късно Рома реши всичко в двубоя, след като Греко проби по лявото крило и центрира към Фабио Борини, който вкара за 3:0.

През втората част Чезена успя да се върне в мача, след като Рома свали оборотите. В 58-ата минута гостите успяха да намалят. Едер получи страхотен пас зад защитата, след което прехвърли елегантно стража на домакините - 3:1.

В 62-ата минута Жуан добави още едно попадение, с което той реши окончателно изхода на двубоя. До края имаше време и Миралем Пянич да се отчете с едно попадение, оформяйки крайното 5:1 за Рома.

След тази победа "вълците" се намират на 6-ата позиция в таблицата с актив от 31 точки. Чезена пък е под чертата на 18-ото място с 15 точки.