Торино продължи серията си от мачове без загуба, след като този следобед спечели гостуването си на Киево с 3:1. Селекцията на Синиша Михайлович демонстрира далеч по-големи футболни достойнства от своя опонент и така събраха актив от 48 точки. Той обаче е крайно недостатъчен за евентуална "европейска" квота.

Снимка 289925

Киево пък остава в "златната" среда с 38 пункта, което им "бетонира" елитния статут и през следващата кампания.

Наполи се затрудни доста със Сасуоло

"Небесносините" направиха 2:2

След нулево първо полувреме, Торо нанесе своя удар в рамките на 4 минути, когато наниза две попадения в мрежата на Сорентино. В 52-ата индивидуален пробив на крилото Яго Флаке завърши с подаване за Адем Ляич, който от границата на наказателното поле заби топката в долния десен ъгъл.

И докато домакините все още свикваха с мисълта, че са изоставащи, преднината за "биковете" вече беше 0:2. Италианският национал Давиде Запакоста реализира гол-красавец, след като от границата на наказателното поле отправи неспасяема бомба във веронската врата.

Киево демонстрира признаци на живот в 65-ата минута, когато Пелесиер намали до 1:2. Ветеранът получи хитро подаване зад отбраната от Инглезе и след това елегантно копна над плонжиралия Джо Харт.

Милан с изненадваща загуба от Емполи, Лига Европа вече е мираж

Милан с решителна крачка назад към участие в Лига Европа догодина

Емполи с нов изненадващ успех като гост

Всичко обаче приключи 15 минути преди последния съдийски сигнал, когато Яго Фалке сложи точка на спора с трети гол за Торино. Андреа Белоти открадна топката от играч на Киево, след което моментално я подаде за Яго Фалке. Последва шут на испанеца, който след рикошет в тялото на Дайнели оформи крайното 1:3