Лацио постигна пълен обрат при гостуването си на Бреша в среща от 18-ия кръг на италианското футболно първенство.

Спортът между двете единайсеторки приключи при резултат 1:2.

Точен за домакините бе Марио Балотели, а за гостуващия гранд се разписа на два пъти Чиро Имобиле.

Срещата започна изключително динамично, като в редиците на домакините личеше желание състезателите на тима да сюрпризират неприятно именития си гост.

Снимка 460090

Източник: Twitter

Стъписването дойде след 18 минути игра, когато звездата на Бреша Марио Балотели откри резултата, пред невярващия поглед на Симоне Индзаги.

Нападателят получи добро подаване, елиминира с едно движение бранителя, който го охраняваше в конкретната ситуация, завъртя се и с точен изстрел даде предимство на отбора си.

Лациалите трябваше да чакат чак до 42-ата минута, за да стигнат до изравняване на резултата.

Това се случи след като Чиро Имобиле вкара 18-ото си попадение през сезона, разписвайки се от бялата точка.

За нарушението си при дузпата, Андреа Цистана видя червения цвят на картона.

Снимка 460091

Второто полувреме бе добро за столичани, които имаха повече възможности от опонентите си за отбелязване на нов гол.

Чиро Имобиле оформи крайното 1:2 в продължението на мача, когато разбъркване в пеналта предостави топката в краката му и той без миг съмнение я прати в мрежата.

Снимка 460092

Звездите на Лацио бяха бурно аплодирани при първата си тренировка след коледните празници. Футболистите се оказаха посрещнати от близо 12 000 свои привърженици на базата Формело.

Причината за радостта на тифозите бе спечелената Суперкупа на Италия в мача с Ювентус.