Отборите на Торино и Ювентус завършиха 2:2 в бляскаво градско дерби. Макар и доста отдалечени във временното класиране, вечните опоненти имаха своите периоди, през които да се надяват на пълния успех. Поредният неубедителен резултат за "Старата госпожа" със сигурност ще засили напрежението относно споровете дали Андреа Пирло трябва да продължи работата си в клуба.

Юве е под №4 във временното класиране, но на доста сериозна дистанция от лидера Интер. Торино е точно над чертата.

Наполи и Кротоне направиха 4:3 в мач от Серия А

Наполи се наложи над Кротоне в битка със седем гола, Лацио с труден успех над тима на Гълъбинов

По този начин тимът на Дженаро Гатузо зае 4-ото място с 56 точки

Градското дерби стартира на високи обороти и в рамките на пет минути, по едно изгодно положение за своите клубове пропиляха Киеза и Белоти. Ил Гало пък имаше претенции за дузпа, които бяха разгледани с ВАР, но те не убедиха Микеле Фабри да посочи 11-метровия наказателен удар.

Снимка 525572

Източник: EPA/БГНЕС

Намиращият се в отлична форма Федерико Киеза откри резултата за Ювентус в 13-ата минута. Алваро Мората беше на стрелкова позиция, но пресметна правилно, че по-големи шансове за попадение се откриват пред колегата му в атака. Той опроверга доверието и матира Сиригу с прецизен удар в долния ляв ъгъл.

14 минути след това паритетът бе възстановен. Томас Ринкон отправи изключително тежък шут от далечна дистанция, който не беше избит по най-добрия начин от Шчесни. Това и чакаше дебнещият Антонио Санабрия, направил отблизо 1:1.

Милан допусна грешна стъпка срещу Сампдория

Направиха 1:1

Подновяването на играта донесе изключителни емоции за Торо, тъй като "биковете" достигнаха до пълния обрат. Санабрия се подигра с многомилионната отбрана на "бианконерите" и шутира силно в близкия ъгъл на Шчесни. Полякът отново не се намеси на висота и всичко това доведе до 2:1.

Снимка 525574

Оттук насетне селекцията на Давиде Никола заигра приоритетно в защита, а Ювентус беше клубът, диктуващ събитията на "Олимпико". В 53-ата минута Салваторе Сиригу направи превъзходно спасяване, отразявайки удар с глава, отправен под напречната греда от Кристиано Роналдо. Последваха и още няколко инфарктни мигове пред голлинията на "Граната", но отбраната винаги изпреварваше действията на Роналдо или Мората.

Устремът на "Старата госпожа" даде ефект в 79-ата минута. Джорджо Киелини отклони акробатично центриране в полето на Торо. Кристиано Роналдо демонстрира инстинкт за позициониране и наказа Сиригу отблизо. Първоначално голът беше отменен заради засада, но бе признат след разглеждане с ВАР.

Закачката между Клаудио Раниери и Джанлуиджи Донарума завърши с усмивки

Закачката между Раниери и Донарума завърши с усмивки

"Трябва да показваме повече уважение към съдията"

Изравнителното попадение вдъхна нов живот в редиците на шампиона. Малко след това Родриго Бентанкур удари гредата, а след това Сиригу се намеси решително при пореден удар на Роналдо.

До края Войтех Шчесни донякъде се реабилитира за неточните си изяви по-рано, след като спаси наглед голови изстрели на Басели и Антонио Санабрия.

На 7 април Ювентус най-сетне ще изиграе отлагания мач с Наполи. Торино има гостуване на Удинезе.

ТОРИНО - ЮВЕНТУС 2:2

0:1 Киеза (13"), 1:1 Санабрия (27"), 2:1 Санабрия (46"), 2:2 Роналдо (81")