Наполи и Кротоне направиха зрелищен мач в 29-ия кръг на Серия А. "Небесносините" се наложиха с 4:3 в Неапол.

По този начин тимът на Дженаро Гатузо зае 4-ото място с 56 точки. Кротоне пък е на дъното на класирането с 15 пункта.

Домакините поведоха с два гола на Инсиние (19") и Осимен (22"), но Сими (25") намали. Мартенс изравни в 34-ата минута, а след попадения отново на Сими (48") и Месиаш (59") резултатът бе изранен.

Ди Лоренцо вкара победния гол за домакините в 72-ата минута.

Петко Христов: Мечтата ми е да играя в Серия А

"Българският футбол беше доста бавен, когато дебютирах в шампионата"

В друг мач от кръга, Лацио се наложи над Специя с 2:1 в Рим. За гостите резерва остана националът Андрей Гълъбинов. Лацари откри в 56-ата минута, а Верде изравни в 73-ата. Кайседо сложи точка на спора минута преди края на редовното време. В добавените минути домакините получиха два червени картона след като бяха изгонени Лацари и Кореа.

Милан допусна грешна стъпка срещу Сампдория

Направиха 1:1

В друга среща от кръга, Сасуоло и Рома направиха 2:2 в Реджо Емилия. Така "вълците" останаха извън топ 6, заемайки 7-ото място в класирането. Сасуоло пък е на 9-ото място. Пелегрини откри за гостите от дузпа в 26-ата минута, а Траоре изравни за Сасуоло в 57-ата минута.

Переш даде аванс за Рома, но Распадори изравни в 85-ата минута.