Ювентус постигна забележителен успех над новака Пескара в мач от 12-ия кръг на Серия А. „Старата госпожа" победи с 6:1 като гост, с което затвърди лидерската си позиция в класирането.

Фабио Куалярела бе най-добрият играч на терена, а освен това той се отличи с хеттрик.

Головете започнаха да валят в мача още в 9-ата минута. Тогава Артуро Видал откри резултата. В 22-ата Фабио Куалярела удвои преднината на тима си.

Три минути по-късно домакините обача намалиха чрез Емануел Кащоне. Надеждите им за обрат обаче бързо бяха разбити на пух и прах. В 30-ата минута Асамоа вкара за 3:1 със задна ножица. Седем минути по-късно Джовинко също се разписа.

В края на полувремето, Куалярела заби втория си гол в мача и направи резултатът 5:1 Отново той оформи крайният резултат в 50-ата минута.

След този мач, Юве е на върха с 31 точки. Пескара пък е 14-ото с 11 пункта.