Новата 2021 година продължава да бъде изключително успешна за новаците от Специя. Тази вечер селекцията на Винченцо Италиано постигна втори пореден успех в Серия "А". Седмица след сензацията като гост на Наполи (2:1), "орлите" се наложиха със същия резултат и над Сампдория.

Ювентус даде две скъпи жертви, но повали Сасуоло в Торино

Поредно попадение на Роналдо през сезона

Българският нападател - Андрей Гълъбинов беше сред резервите на Специя, но не се появи на терена.

Двубоят стартира отлично за домакините, които поведоха още в 20-ата минута чрез централния защитник Терци, който се възползва от асистенция на колегата ми в центъра на отбраната Чабот.

"Моряците" изключително бързо отговориха на предизвикателството и в 24-ата изравниха благодарение на един от опитните си футболисти Антонио Кандрева.

В 60-ата минута Мортен Торсби не прецени своите действия в наказателното поле на Самп и реферът Марко Пичини не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана М"Бала Нцола, който запази нужното хладнокръвие и реализира за 2:1.

Рома и Интер завършиха 2:2

Истинско дерби! Рома и Интер не успяха да се победят за радост на Милан

Двата тима сътвориха истинско дерби

До края Сампдория натисна здраво своя опонент, ала хаотичният натиск на генуезци не доведе до ново попадение в мрежата на Проведел.

СПЕЦИЯ - САМПДОРИЯ 2:1

1:0 Терци (20"), 1:1 Кандрева (24"), 2:1 Нцола-дузпа (60")