Отборът на Лацио продължава с неубедителното си представяне в италианското футболно първенство.

Римляните бяха на път да допуснат четвъртата си загуба от последните 6 свои срещи в елита на Апенините.

Столичани се измъчиха изненадващо с 15-ия в класирането Каляри, завършвайки визитата си далеч от Вечния град при резултат 2:2.

Пауло Дибала върна Ювентус на върха в Серия "А"

Дибала върна Юве на върха в Серия "А"

Два гола за звездата на Старата госпожа

Резултатът беше открит от тима на домакините след 25 минути игра. По-настъпателните действия, а сякаш и по-голямото желание за отбелязване на първи гол на домакините се увенча с успех. Автор на попадението стана Паволети.

Десет минути по-късно Лейва върна гостите в мача с гол за 1:1, като при този резултат двете единайсеторки се оттеглиха в почивка.

Снимка 338432

16 минути преди последния съдийски сигнал Барела вкара топката в мрежата след изстрел от 11-метров наказателен удар.

Негативната поредица от двубои за Симоне Индзаги и компания едва не продължи и днес, но все пак, в петата минута на даденото от съдията продължение, Чиро Имобиле спаси точката за столичани, разписвайки се за крайното 2:2.

Равенството отдалечи столичани от третия в класирането - Рома на 3 точки, а в същото време дава сериозни шансове на Интер да заеме позицията на Лацио, след като съставът от Милано е с две точки, но и с два мача по-малко от "орлите".