Ювентус записа очаквана победа срещу Удинезе в срещата между двата тима от 28-ия кръг на Серия "А". Битката в Торино завърши при резултат 2:0 за домакините.

И двете попадения за Старата госпожа реализира Пауло Дибала. Гонсало Игуаин пък пропусна дузпа за втори пореден път в мач на състава си.

Снимка 344825

През седмицата италианският хегемон елиминира Тотнъм от Шампионската лига след исторически обрат на "Уембли". Футболистите на Масимилиано Алегри се възползваха по оптимален начин от възхода в играта си и днес отказаха по категоричен начин своя съперник.

Резултатът беше открит след 21 минути, когато Пауло Дибала изпълни по чудесен начин свободен удар, давайки заслужена преднина на тима си.

Арсенал изкушава Масимилиано Алегри

"Топчиите" искат италианеца за заместник на Арсен Венгер

17 минути по-късно отново той спечели и дузпа в полза на торинци. Зад топката застана Гонсало Игуаин, който обаче пропусна да се разпише. Това бе пореден пропуск на нападателя от бялата точка през сезона.

Снимка 344826

Само 4 минути след паузата Дибала отново бе в прегръдките на съотборниците си, разписвайки се за 2:0. Асистенцията за попадението на талантливата звезда на Юве бе на Гонсало Игуаин.

До края на мача нова промяна в резултата не беше регистрирана и по този начин Юве спечели трите точки и се върна на върха в класирането. Отборът разполага с две точки повече от преследвача си Наполи. Удинезе е под номер 11.

Снимка 344827

Отборът на гостите има шест загуби от последните си седем гостувания на този стадион и няма победа от пет последователни мача в Калчото, което със сигурност не се нрави на феновете на състава.