Фиорентина и Наполи не успяха да се победят в срещата помежду си от 18-ия кръг на италианската Серия "А".

Двубоят на стадион "Артемио Франки" бе доста напрегнат и динамичен, като завърши при резултат 3:3.

Точни за гостите бяха Инсине, Мертенс и Габиадини, а попаденията за домакините бяха дело на Федерико Бернардески (вкарал два гола) и Сарате.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Фиорентина - Наполи

Гостите с известен превес в спора тази вечер

Последните 10 срещи на Фиорентина във всички турнири не изглеждаха особено убедително за феновете на тима, преди началото днес - 5 победи, 1 равенство и 4 загуби. От тях 3 победи, 1 равенство и 1 загуба бяха регистрирани в последните 5 домакинства.

Наполи също бе с 5 успеха, но при 4 равенства и само 1 поражение.

В гостуванията си "небесносините" демонстрират завидна класа, разполагайки с цели 3 успеха от предишните си 5 визити далеч от дома.

В последните 11 директни срещи между днешните опоненти, домакините имат 1 победа, гостите са със 7 и вече 3 пъти спорът е завършвал без победител.

Снимка 269601

От 7 срещи във Флоренция, "виолетовите" нямат успех, а гостите могат да се гордеят с цели 4 триумфа на сметката си.

Днес победител не бе излъчен, като единайсеторките си размениха по едно полувреме.

До почивката бе отбелязано само едно попадение, като негов автор стана Лоренцо Инсине, разписал се в 25-ата минута.

Снимка 269607

Драмата беше резервирана за вторите 45 минути, като Бернардески върна състава си в срещата само 7 минути след почивката.

Федерико бе точен, не и без известна доза късмет, като негово изпълнение на свободен удар рикошира в тялото на Кайехон и влетя в мрежата на Рейна.

Само в рамките на няколко секунди пък - между 68-ата и 69-ата минути - съставите си размениха по един гол.

Снимка 269600

Първо Мертенс надбяга бранителите на съперика и вкара с финес за 1:2, но още в първата си акция след подновяването на играта, с второто попадение на Бернардески в срещата, резултатът отново беше изравнен - 2:2.

Сарате вкара за 3:2, правейки обрата пълен 8 минути преди края, но в даденото от съдията продължение Габиадини реализира дузпа за оказалото се и крайно 3:3.

Двата тима запазват съответно 8-ата и третата си позиции.