Носителят на Суперкупата на Италия -Милан постигна драматичен успех в първия си мач за 2017-а година. Селекцията на Винченцо Монтела се представи колебливо срещу Каляри, но все пак пречупи 14-ия в Серия "А" с 1:0. В герой за домакините се превърна противоречивата колумбийска звезда Карлос Бака, реализирал 120 секунди преди последния съдийски сигнал. С важна асистенция пък блесна резервата Джанлука Лападула.

Лацио и Аталанта с важни победи в Серия "А"

Свети Чиро спаси Лацио от сериозна издънка, Аталанта отново впечатлява (ВИДЕО)

Сашко Тонев отново не игра за Кротоне

Каляри до голяма степен може да съжалява за това поражение, тъй като гостите се представиха стабилно в защита, а дори техен гол бе отменен поради засада. В 94-ата минута техният състезател Бруно Алвеш бе изгонен с червен картон от съдията Джакомели.

Победата изкачи Милан до петото място във временното класиране. Грандът обаче е и с мач по-малко от повечето си съперници.

Каляри изненадващо се представи доста добре в отбрана въпреки, че беше отборът с най-много допуснати попадения в елита. Нещо повече, през първата част най-доброто положение се откри пред сардинци, които можеха да поразят съперниковата врата, ако Джиджо Донарума не бе реагирал блестящо при удар на Барела.

Енцо Монтела също така трябваше да се справя с неочакван проблем, след като Инацио Абате се контузи в 27-ата минута и на негово място принудително се появи Лука Антонели.

Рома с минимален успех при гостуването си на Дженоа

Автогол и страхотен Шчесни сложиха край на проблемните гостувания за Рома (ВИДЕО)

"Вълците" подгониха лидера Ювентус

"Росонерите" все пак можеха да открият малко преди почивката, когато изстрел от фаул на Бонавентура не намери целта.

През втората част аутсайдерите стигнаха до гол в 68-ата минута. Страничният съдия обаче набързо отмени празниците в лагера на Каляри, показвайки че Маурисио Исла е бил в положение на засада.

До края домакините хвърлиха всичките си сили в атака. Като тандем в предни позиции заиграха Лападула и Карлос Бака, но и това не доведе до нещо смислено пред вратата на сигурния днес Рафаел.

Така се стигна до фундаменталната 88-а минута, в която "росонерите" ликуваха, донякъде заслужено. Де Шилио центрира в полето на съперника, Лападула опита акробатичен изстрел, който обаче се превърна във фиаско. Въпреки това, Джанлука съумя да чукна между трима бранители към Карлос Бака, който сам срещу Рафаел направи 1:0!

Удинезе загуби от Интер с 1:2

Уникален обрат за Интер, "нерадзурите" се изравниха с Милан

Разочарование за домакините

До края Каляри нямаше сили, а и време, за да върне попадението. Така Милан се поздрави 11-и успех от началото на сезона в Серия "А".

МИЛАН - КАЛЯРИ 1:0

1:0 Бака (88")

ЧЕРВЕН КАРТОН: Бруно Алвеш (90+3")

СТАДИОН: "Сан Сиро"

СЪДИЯ: Пиеро Джакомели

МИЛАН: Донарума, Де Шилио, Романьоли, Палета, Абате, Пашалич, Локатели, Бонавентура, Сусо, Бака, Нианг (резерви: Габриел, Ели, Лападула, Хонда, Гомес, Поли, Сапата, Соса, Антонели, Плицари, Бертолачи, Калабрия)

КАЛЯРИ: Рафаел, Пизакане, Чепители, Алвеш, Капуано, Исла, Ди Дженаро, Десена, Барела, Фариас, Сау (резерви: Коломбо, Кроста, Галвао, Мунари, Бориело, Битанте, Муру, Джианети, Саламон, Тахцидис)