Отборът на Лацио стартира по повече от драматичен начин първия си мач за 2017-а година. "Бианкочелестите" си набавиха задължителни 3 точки срещу предпоследния Кротоне. Те обаче бяха постигнати с много мъки, тъй като победното попадение падна в последната минута на срещата.

Рома с минимален успех при гостуването си на Дженоа

Автогол и страхотен Шчесни сложиха край на проблемните гостувания за Рома (ВИДЕО)

"Вълците" подгониха лидера Ювентус

Преди това "Олимпико" видя много интересни моменти. Още в 16-ата минута гол на младия Ломбарди бе отменен поради засада. Малко след това домакините си позволиха лукса да пропуснат и дузпа, след като нарушение в наказателното поле извърши Адриан Стоян, а капитанът на лациалите Лукас Билия прати коженото кълбо в гредата.

Снимка 271837

Последваха редица пропуски на Чиро Имобиле и Марко Пароло, а отличен мач за своя тим днес правеше стражът Марко Феста. Той обаче все пак капитулира в 89-ата минута. Крайният бранител Мартела сътвори изключителна глупост, връщайки леко с глава към своя вратар. От тази ситуация се възползва Чиро Имобиле, който с елегантен изстрел подлуди тифозите в италианската столица и върна "орлите" на четвъртото място в Серия "А".

Плътно за Лацио пък се нареди изненадата през този сезон - Аталанта. Бегамаските записаха втора поредна победа в шампионата, след като направиха на пух и прах стабилен домакински тим като Киево с 4:1.

Снимка 271836

Всичко във Верона бе решено още до почивката, тъй като резултатът вече беше класически. Две попадения наниза Гомес, а едно добави Конти. През второто полувреме Киево опита да се върне в мача с гол на Пелесиер, но всичко приключи в 89-ата, когато Фройлер сложи точка на спора.

ЛАЦИО - КРОТОНЕ 1:0

1:0 Имобиле (89")

КИЕВО - АТАЛАНТА 1:4

0:1 Гомес (4"), 0:2 Гомес (23"), 0:3 Конти (42"), 1:3 Пелесиер (62"), 1:4 Фройлер (69")