Отборът на Рома продължава да поддържа жива интригата в Серия "А". "Джалоросите" сложиха край на неубедителните си изяви като гост, след като спечелиха с минималното 1:0 при визитата си на Дженоа.

Столичани се добраха до трите точки след комичен автогол на Армандо Ицо в 36-ата минута. Сериозна роля за тях обаче изигра и стражът на "вълците" - Войчех Шчесни, който на няколко пъти изуми с фантастични спасявания.

Така селекцията на Лучано Спалети заема второто място в Калчото, само на точка от шампионите Ювентус. "Старата госпожа" обаче е с цели два мача по-малко. Дженоа пък редува силни със слаби изяви и логично е на невзрачната 13-а позиция.

Снимка 271834

Битката на "Луиджи Ферарис" започна без никакво увъртане. Двата тима се "хванаха за гушите" и голова възможност се откри още в първата минута. Звездата на домакините и недооценен в Интер - Диего Лаксалт демонстрира отличните си качества и отправи много акуратен изстрел в долния ъгъл на Рома. Войчех Шчесни обаче блесна с фантастично спасяване, отразявайки в ъглов удар.

"Вълците" отговориха подобаващо на тази опасност, след като Един Джеко се озова на голова позиция, ала на мястото си беше Матиа Перин. Това спасяване обаче се оказа и последното за италианския национал, който се контузи и принудително бе заменен от Еуженио Ламана.

Снимка 271832

Раджа Наинголан бе близо до поредното си попадение за Рома в 15-ата минута, но ударът му от около 10-15 метра като по чудо не посети мрежата "грифоните". Динамиката обаче продължи. Следващата голяма опасност беше пред вратата на "джалоросите". Отново последна преграда пред попадението беше Шчесни, който демонстрира рядко срещан рефлекс при шута на Окампос.

Ситуацията, която реши мача се случи в 36-ата минута. Играещият доста слабо днес бранител - Армандо Ицо изчисти по нелеп начин една пусната топка в наказателното поле на Дженоа. Тя попадна в краката на Бруно Перес, който отправи нещо средно между удар и подаване. Коженото кълбо отиваше към непокрития Пероти, но в последния момент Ицо подложи крак и така неспасяемо я чукна в собствената си врата.

През втората част Рома умело прие играта в собствената си половина. Това обаче не попречи на "вълците" да атакуват опасно, като на няколко пъти Един Джеко беше много близо до това да пречупи генуезци с втори гол.

Снимка 271833

През последните 10 минути пред вратата на Шчесни стана страшно. Домакините хвърлиха всичките си усилия предни позиции, като топката на няколко пъти сякаш не пожела да влезе във вратата на столичани.

Последният шанс за Дженоа се откри минута преди края на даденото от съдията продължение. Лукас Окампос получи топката с гръб някъде около границата на наказателното поле. Последва брилянтно обръщане и премерен изстрел, който отиваше неспасяемо под гредата на Рома. Войчех Шчесно обаче отново бе константна величина за своя тим и с гениално спасяване съхрани победата за своя тим. Тя бе първа при гостуване за римляните от 26 октомври миналата година.

ДЖЕНОА - РОМА 0:1

0:1 Армандо Ицо -автогол (36")

СТАДИОН: "Луиджи Ферарис"

СЪДИЯ: Никола Рицоли

ДЖЕНОА: Перин, Ицо, Бурдисо, Муньос, Лазович, Ригони, Кофи, Лаксалт, Нинкович, Окампос, Симеоне (резерви: Ламана, Еденилсон, Джентилети, Бираски, Бегето, Орбан, Пандев, Фамоци, Морозини, Зима, Пиния, Куани)

РОМА: Шчесни, Рюдигер, Фацио, Жезус, Перес, Строотман, Де Роси, Емерсон, Наинголан, Джеко, Пероти (резерви: Алисон, Паредес, Сек, Лобонц, Руи, Жерсон, Манолас, Ел Шаарави, Туминело)