Сампдория победи борещия се за титлата Рома. Самп се наложи с 3:2 в Генуа. Така "вълците" вече  изостават на четири точки от лидера Ювентус . Наполи пък има шанс да изравни столичани по точки, ако довечера победи закъсалия Палермо у дома.

Рома поведе в резултата още в петата минута чрез Бруно Перес. Домакините обаче изравниха с гол на Денис Преат (21).

Милан загуби от Удинезе

Майстор Делнери смрази още една височайша усмивка, Милан загуби в Удине

Монтела побесня

През второто полувреме Един Джеко (66) заби поредното си попадение, но домакините се вдигнаха и само за две минути нокаутираха гостите чрез Патрик Шник (71) и Луис Муриел (73).

След този мач Сампдория е на 12-ото място с 27 точки. Рома пък е втори, но вече на 4 точки зад лидера Ювентус.

В друг мач от кръга, Фиорентина изпусна два гола аванс и направи 3:3 като домакин на Дженоа в мач от 22 кръг на Серия "А".

Йосип Иличич даде аванс на "виолетовите" в 17-ата минута, а четири минути след началото на втората част Федерико Киеза удвои. Джовани Симеоне върна едно попадение за "грифовите" седем минути по-късно, а в 59-ата Оскар Хилйемарк изравни.