Удинезе победи Милан в мача между двата тима от 22-ия кръг на италианската Серия "А".

Двубоят на стадион "Дачия Арена" завърши с успех за домакините с 2:1.

Гостите излязоха напред в резултата още в 8-ата минута, но съперникът им стигна до пълния обрат, поздравявайки се с трите точки.

Снимка 275919

Бонавентура вкара гола за "росонерите", докато точни за "фриуланите" бяха Теро и Де Пол.

Сривът на Милан в класирането продължава, след като отборът записа само една победа в последните си вече шест мача в Серия "А".

Снимка 275915

За "росонерите" се получи едно много тежко гостуване, както редица специалисти предвидиха преди началото.

Снимка 275916

Тимът на Винченцо Монтела трябваше на всяка цена да се върне на победния път, за да остане в битката за местата в Европа.

Милан опази Юрай Куцка от китайските милиони

Милан опази Куцка от китайските милиони

Монтела се застъпи лично за футболиста

В лагера на Милан нямаше кадрови проблеми, с изключение на трайно контузения капитан Рикардо Монтоливо.

Жерар Деулофеу записа дебютни минути като резерва в миналия мач, като и днес не започна сред титулярите.

Снимка 274851

За Удинезе липсваше контузеният защитник Силван Видмер, а Емануел Баду и Мола Ваге все още играят за Купата на Африка.

Отново надеждите за голове бяха свързани с триото в атака начело с Дуван Сапата, Родриго Де Паул и Сирил Теро. Така се и получи.

"Фриуаланите" прекъснаха серията си от три поредни загуби в първенството.

Снимка 275917

Още в 8-ата минута Бонавентура даде предимство на гостуващия гранд, но то се запази само 23 минути.

След тяхното изтичане в прегръдките на съотборниците си беше Сирил Теро, вкарал доста решителното и определящо в последствие за крайния развой на мача попадение за 1:1.

Снимка 275920

В 73-ата минута другият "обичаен заподозрян" в редиците на Делнери - Роберто де Пол бе точен за оказалото се и крайно 2:1, връчвайки трите точки на състава си.

Така Удинезе взе поредния си голям скалп в шампионата за сезона и се изкачва до 10-ата позиция в класирането. Милан остава седми.

Стартовият състав на Милан: Донарума, Палета, Абате, Де Шилио, Романьоли, Бонавентура, Куцка, Пашалич, Локатели, Бака, Сусо