Отборът на Сампдория загуби домакинството си на Лацио с 1:2 в двубоя между двата тима от 15-ия кръг на Серия "А".

Фелипе Андерсон беше в основата на победата на "орлите" с две асистенции за попаденията на Сергей Милинкович-Савич и Марко Пароло в края на първото полувреме.

Поражението остави домакините на 9-а позиция в таблицата.

Сампдория нямаше загуба в предишните си 5 мача в Серия "А", а Лацио допусна поражение в дербито срещу Рома миналата седмица. И двата тима имаха немалко кадрови проблеми, като по-сериозни бяха тези на "бианкочелестите".

В началните минути по-активни бяха домакините, но Сенад Лулич със сетни сили блокира опасен изстрел на Луис Муриел. Лацио отговори с изстрел с глава на Чиро Имобиле след добро центриране на Фелипе Андерсон.

Съперниците продължиха да търсят гола и Бруно Фернандеш от Сампдория беше близо до целта, но след удара му топката излезе в аут. Лулич и Марко пароло пък не успяха да завършат по най-добрия начин хубава контра на столичани.

В 40-ата минута Лацио поведе благодарение на Фелипе Андерсон, който преодоля Карол Линети и центрира към Сергей Милинкович-Савич, а сърбинът отблизо с глава насочи топката в мрежата на домакините.

В самия край на полувремето бразилецът отново показа чудесна визия за играта и намери Пароло, който удвои аванса на Лацио.

Крайното 1:2 оформи Шик, разписал се минута преди последния сигнал в мача.