Милан и Ювентус не се победиха в първи мач от 1/2-финалите за Купата на Италия.

Битката на стадион "Сан Сиро" завърши при резултат 1:1.

Автор на първия гол в мача стана Анте Ребич, който за пореден път през сезона бе точен за тима си.

Снимка 461779

Източник: Фейсбук

Крайното 1:1 бе оформено от Кристиано Роналдо в продължението на срещата. Португалецът бе точен от дузпа.

Това е единственият шанс на "росонерите" за трофей през сезона, тъй като изостават сериозно от хегемона на Ботуша и Интер в Серия "А".

Златан или Роналдо? Това е въпросът!

Ибра даде желания ефект в Милано

Погледите на "Сан Сиро" бяха вперени в двама футболисти. Златан Ибрахимович и Кристиано Роналдо. Въпреки своите 38 години, Ибра даде желания ефект в Милан и в 5 срещи имаше 3 попадения. Днес обаче не успя да се разпише. Роналдо бе често търсен от съотборниците си, но не получи чиста игрова възможност да порази вратата на "росонерите". В крайна сметка обаче именно той реши всичко в двубоя.

Стефано Пиоли отново заложи на схема 4-2-3-1. Той нямаше сериозни кадрови проблеми, за разлика от Маурицио Сари. Аут за Юве бяха Джорджо Киелини, Мерих Демирал, Сами Кедира и Дъглас Коща.

Снимка 466643

Източник: Twitter

След днешната вечер обаче и в Милан има за какво да се притесняват, тъй като някои от ключовите състезатели в състава, начело с Ибрахимович, "горят" за реванша. В неделя Милан допусна първа загуба след завръщането на Ибра - 2:4 в дербито с Интер. Преди това "росонерите" направиха 1:1 с Верона, с което беше прекъсната победната им серия от 5 успешни мача във всички турнири.

По-рано през сезона "бианконерите" се наложиха с 2:0 на "Сан Сиро" в Серия "А". Днес обаче победител нямаше.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Милан - Ювентус 1:1

Стефано Пиоли отново ще заложи на схема 4-2-3-1

Първото полувреме предложи няколко интересни ситуации за отбелязване на гол и пред двете врати.

Беше очевидно обаче, че домакините бяха далеч по-настоятелни и умели в действията си в предни позиции и в средата на терена.

Те създадоха повече положения от съперниците си и само липсата на късмет, а също така и блестящите изяви на великолепния Буфон, правеха така, че двете нули да се запазят на светлинното табло.

Снимка 466645

Ибрахимович бе сред най-дейните на терена, но за негово съжаление към двата му опасни удара към целта, феновете трябваше да прибавят и получения от него жълт картон. Той го вади от сметките за реванша в Торино.

Кристиано Роналдо не бе на висота, но за това си имаше причина. Той бе зорко следен от цели трима бранители на съперника.

Това доведе до объркване в редиците на Юве, поради факта, че повечето подавания бяха отправени именно към португалеца, а той така и не извличаше нищо от тях.

Снимка 465543

Източник: Instagram / cristiano

Така или иначе, вещите намеси на Буфон и Донарума запазиха резултата непроменен до почивката.

В 61-ата минута Кастийехо намери добре Анте Ребич, който за пореден път през сезона спаси тима си, разписвайки се за 1:0.

Самият Кастийехо, за съжаление на Пиоли, получи жълт картон, който го вади от сметките за реванша.

Снимка 462262

Подобна съдба сполетя и Златан, но върха на всичко бяха двата жълти картона, които Ернандес получи в мача. Те не само го лишиха от участие в ответната битка, но и застрашиха сериозно крехкия аванс на тима му в мача.

Промяната в резултата стана факт в продължението, когато Калабрия извърши необмислен фаул, за който получи официално предупреждение, а Юве - право да изпълни дузпа.

Зад топката на бялата точка застана Роналдо, който не сгреши, разписвайки се в 11-и пореден двубой на отбора си.

Снимка 460329

Източник: EPA/БГНЕС

До последния сигнал "росонерите" трябваше предимно да се пазят и не заложиха на атаката си, въпреки 6-минутното продължение.

Снимка 466644

Нова промяна в резултата нямаше, което остави редица въпросителни и пред двете единайсеторки преди реванша.