Отборът на Рома направи нова грешна стъпка в борбата за място в европейските клубни турнири наесен. Воденият от Луис Енрике отбор завърши 0:0 при гостуването на Киево, като по този начин остава на седма позиция във временното класиране.

Проблемът за Рома е, че до края на сезона за тях остават само два кръга, а разликата със Зона Европа е 3 точки.

Двата отбора, освен в битка помежду си, трябваше да се борят с изключително тежкия и наводнен терен на стадион „Бентегоди".

За жалост на зрителите 90-те минути бяха лишени от интересни моменти. Може би най-чистото положение за гол дойде в заключителните секунди на мача, когато голмайсторът на домакините Сержо Пелисиер се възползва от грешка в защитата на Рома и получи топката на няколко метра от вратата на Курчи. Ударът на нападателя обаче бе разочароващ и не попадна в целта.

Най-доброто положение за Рома пък бе в началото на второто полувреме и бе пропиляно от младия Фабио Борини.

КИЕВО - РОМА 0:0