Отборът на Рома стигна до втората си победа от началото на сезона в Серия "А". Бъдещият съперник на ЦСКА в Лига Европа надви новака Беневенто с 5:2 на своя "Олимпико".

Селекцията на Филипо Индзаги даде сериозен отпор на именития си опонент, като "вещиците" разкриха доста неточности в защитната формация на римския гранд.

Босовете на Рома недоволни от реплика на Фонсека

В Италия вече говорят, че столът на Фонсека се клати сериозно

Беневенто откри изненадващо резултата в петата минута чрез Джанлука Капрари. Преднината на гостите се задържа до 31-ата минута, след като Педро възстанови паритета благодарение асистенцията на Лоренцо Пелегрини.

Пълният обрат беше факт още до паузата, след като Един Джеко се разписа в 35-ата. ВАР пък отмени гол на Мхитарян заради засада в даденото продължение.

Киеза изгонен в дебюта си, Ювентус не победи Кротоне, ВАР отново се намеси

Лош старт за новото попълнение на Старата госпожа

Интригата в мача се завърна, след като в 55-ата Жордан Верету направи груба грешка и сътвори дузпа в ущърб на Рома. Джанлука Лападула първоначално не успя да преодолее Миранте, но не сгреши при добавката за 2:2.

Столичани бързо излязоха от комплицираната ситуация и в 67-ата отново си върнаха лидерската роля. Този път наказателният удар беше в тяхна полза и Верету направи 3:2. Оттам насетне, срещата се разви далеч по-добре за "вълците", които направиха победата си доста внушителна след голове на Един Джеко (78") и Бруно Перес.

Интер загуби дербито с Милан - 1:2

След COVID-19, Златан пребори и Интер: Ибра изригна с два гола в дербито на Милано

За домакините се разписа Ромелу Лукаку

РОМА - БЕНЕВЕНТО 5:2

0:1 Капрари (5"), 1:1 Педро (31"), 2:1 Джеко (35"), 2:2 Лападула (55"), 3:2 Верету-дузпа (67"), 4:2 Джеко (78"), 5:2 Перес (89")