Интер загуби дербито с Милан в един от най-очакваните сблъсъци от 4-ия кръг на Серия "А".

Двубоят на "Джузепе Меаца" приключи при резултат 1:2.

Точен на два пъти за победителите бе Златан Ибрахимович, докато за домакините се разписа Ромелу Лукаку.

Снимка 501071

Източник: Twitter

Антонио Конте имаше много проблеми за решаване преди началото. Той не можеше да разчита на шестима футболисти, които са с положителни проби за коронавирус - Ашли Йънг, Милан Шкриняр, Алесандро Бастони, Раджа Наинголан, Роберто Галярдини и Йонуц Раду.

Конте: Важните мачове са безкрайни от сега до края на сезона

"Ще дадем най-доброто от себе си, без да изискваме прекалено много от играчите, които току-що се върнаха"

Отделно Лаутаро Мартинес, Артуро Видал и Алексис Санчес се завърнаха късно от Южна Америка след мачовете на Аржентина и Чили и определено не се намираха във върхова кондиция.

Това определено направи задачата за тима трудна за решаване тази вечер.

В съчетание с уникалното представяне на завърналия се след заразяване с коронавирус Златан Ибрахимович, главоболията за Конте и компания бяха съвсем обясними.

Снимка 501072

Точно Ибра откри след 14 минути, като първоначално пропусна удар от бялата точка, но при добавката вкара за 0:1.

Само три минути след това отново той бе на висота, разписвайки се за втори път в мача.

"Златан! Два гола за 3 минути! Класа!" написаха част от водещите медии на Апенините, секунди след постижението на ветерана.

Снимка 501070

Още преди почивката, след 29 минути игра, лидерът в атаката на домакините Ромелу Лукаку получи възможност за изява и не сгреши, разписвайки се за 1:2.

Снимка 501073

През второто полувреме попадения не бяха реализирани. В 73-ата минута дойде най-спорният момент в мача. Рикошет на Кяер позволи на Лукаку да изскочи сам срещу Донарума. Белгиецът падна на земята, а съдията посочи бялата точка. Решението обаче беше променено, като вместо това беше отсъдена засада.

Така или иначе до отбелязване на следващи попадения не се стигна.

В последно време статистиката в дербито бе в полза на "нерадзурите". "Синьо-черните" спечелиха предишните четири двубоя срещу градския съперник, а последният успех на "червено-черните" в Калчото срещу Интер даттираше отпреди 8 дербита. Тази вечер негативната тенденция бе променена.