Наполи разгроми Рома като гост, но даде нова жертва

81′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:4!

Влезлият като резерва Юнес бележи!

Разбъркване в полето на Рома, до топката достигна Юнес, който я прати в мрежата за 1:4.

80′

Затишие на терена.

Домакините се примираха със случващото се.

Гостите пък не изглеждат амбицирани да постигнат нова промяна в резултата.

74′

Юнес заменя Верди.

73′

Кристанте стреля с глава!

Топката се отбива в горната греда на вратата на съперника.

Малшанс за римляните.

68′

Малкюи заменя Хисай.

66′

Жълт картон за Коларов.

65′

През второто полувреме преобладават сблъсъците в средата на терена.

Играта е напрегната за домакините, поради пасива, който те трябва да заличават.

Снимка 415413

Източник: Twitter

62′

Дзаниоло сменя Шик.

59′

Принудителна смяна в състава на Наполи.

Мертенс все пак ще напусне терена.

На негово място на игрището се появява Унас.

54′

ГООООООООООООООООЛ!!!

1:3!

Попадение на Симоне Верди!

Гостите се оказаха в ситуация трима срещу един и не сбъркаха.

Прострелен шут на Верди, фронтално срещу вратата на опонента.

52′

Нова възможност за Наполи, буквално минути след втория гол за отбора.

Този път Милик се забави и не успя да отправи изстрел по посока вратата на съперника.

50′

ГООООООООООООООООООООЛ!!!

1:2!

Попадение на Дрийс Мертенс!

Засече топката футболистът на Наполи на празна врата.

Кайехон поднесе кълбото пред краката на съотборника си.

45′

Играта е подновена.

45+4′

Първото полувреме стартира по изключително неприятен начин за домакините. След едва две минути игра топката вече бе във вратата на столичани, след скоростен пробив в полето им, извеждащо подаване към Милик и мощен завършващ удар от страна на нападателя на гостите.

Наполи продължи да атакува и след отбелязания гол, като преди почивката на няколко пъти отново Милик се озоваваше в чудесна позиция за увеличаване преднината на тима си.

Малко преди паузата Милик се разписа за втори път, но арбитърът отмени попадението му, след като страничният съдия бе маркирал засада.

Повторенията не бяха съвсем категорични, но голът така или иначе не беше зачетен.

Малко по малко домакините изравниха играта, като пробивите на Сантон и центриранията в наказателното поле се редуваха едно след друго.

Пероти бе близо до изравняването на резултата, но негов изстрел с глава, след пас на Джеко, се оказа неточен.

Така се стигна до продължението на първото полувреме, което бе маркирано като такова от 2 добавени минути. Извън тяхната продължителност домакините стигнаха до право да изпълнят дузпа, за нарушение срещу Шик в наказателното поле.

Зад топката на бялата точка застана Пероти, който не сгреши, връщайки срещата в началната й позиция. Гостите претендираха, че нарушението е било извършено извън рамките на даденото продължение, но спроед арбитъра ситуацията беше редовна.

45+3′

Почивка.

45+2′

ГОЛ на Пероти от бялата точка!

Резултатът е изравнен!

1:1!

Снимка 415410

45′

ДУЗПА в полза на Рома!

Игра на Руи с ръка в наказателното поле, а след това нарушение срещу Шик!

44′

Опит за далечен изстрел на Верди.

Топката е в ръцете на вратаря.

Не беше достатъчно силен шутът на състезателя на гостите.

43′

Официално предупреждение за Милик.

41′

Жълт картон и за Един Джеко.

39′

ГОЛ на Милик...

Отменено е попадението.

Страничният арбитър е маркирал засада.

38′

Жълт картон за Манолас.

37′

Угрижен изглежда Раниери...

До този момент едва ли има много поводи да е доволен от това, което демонстрират футболистите му.

Снимка 415404

33′

Джеко центрира остро.

Пероти засича топката с глава.

За негово съжаление кълбото преминава над вратата на Наполи.

31′

Страхотен пропуск на Симоне Верди!

Мертенс проби по десния фланг на атаката на Наполи и центрира по безупречен начин.

Верди обаче шутира право в тялото на вратаря.

Пропиляна възможност за Наполи да наклони още повече везните в своя полза.

23′

Нищо запомнящо се, в изпълнение на футболистите на домакините.

Техните съперници печелят почти всички първи топки.

Владението със сигурност не е в полза на столичани.

19′

Атаките на Рома са предимно по крилата.

Сантон центрира.

Топката не достига до негов съотборник.

Нещо, което се вижда вече за трети път в изпълнение на състава на римляните.

18′

Официално предупреждение за Максимович.

17′

Очевидно състоянието на Мертенс е добро.

Едва ли ще се наложи негова принудителна смяна.

Наполи постепенно организира своите атаки, но остава все така ориентиран към вратата на съперника си, без да мисли предимно за своята отбрана.

15′

Жълт картон за Шик.

13′

Няколко поредни добри намеси на Кулибали.

Снимка 415403

Стабилен е в изявите си до момента състезателят на Наполи.

Неслучайно е желан от редица грандове в Европа.

Карло Анчелоти: Кулибали няма да си тръгне през лятото

Кулибали няма да си тръгне от Наполи през лятото

"Наполи е един от най-добрите клубове в Италия

8′

Получи медицинска помощ Мертенс.

Не е ясно дали ще може да довърши срещата.

7′

Дрийс Мертенс остава да лежи на земята, след съприкосновение със съперников състезател.

Арбитърът временно спира играта.

2′

ГОООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Страхотно попадение на Аркадиуш Милик!

Получи топката на границата на наказателното поле, преодоля бранителя пред себе си и буквално разстреля вратаря, давайки ранна преднина на своя състав!

1′

Миранте

Отборът на Рома приема единайсеторката на Наполи в дербито от 29-ия кръг на италианската Серия "А".

"Вълците" от Рим са пети в подреждането, на 4 точки от четвъртия Милан. "Партенопеите" от Неапол пък са втори, на 18 точки зад лидера Ювентус.

Рома ще бъде без Стефан ел Шаарауи в следващите два мача. Фланговият нападател напусна лагера на Италия преди дни с контузия. След направените прегледи стана ясно, че е с разтежение в прасеца.

Рома иска да продаде Един Джеко още през това лято

Мераци към тарана има от страна на Уест Хям и Интер

Подобна травма се лекува в рамките на две седмици. Това означава, че Клаудио Раниери няма да може разчита на Ел Шаарауи в следващите два важни мача. До момента нападателят е голмайстор на Рома с 9 попадения.

Снимка 406166

Антонио Конте пък отново е фаворит за поста на треньор в Рома. Това обаче се предполага, че ще се случи след края на сезона в Серия "А", тъй като очакванията са Клаудио Раниери да бъде заменен.

Италианецът пък наследи уволнения Еузебио Ди Франческо, но ръководството иска постоянен вариант за наставник. Според информация на "Corriere Della Sera", шефовете на клуба вече са влезли в контакт с бившия мениджър на Челси и ако всичко се развие по план, той ще води предсезонната подготовка на "вълците" през лятото.

Антонио Конте със сигурност се завръща в Калчото

Информацията идва от неговия близък приятел Карло Тавекио

Както е известно, Маурицио Сари също е вариант за Рома, ако бъде освободен от Челси.

Наполи е един от най-добрите клубове в Италия. Това заяви треньорът на отбора Карло Анчелоти.

Снимка 381732

Източник: UEFA.com

"Ние не може да платим заплати от около 10 милиона евро на година. Президентът на клуба Аурелио де Лаурентис държи финансовото състояние на клуба в равновесие. Не планирам да му искам много пари за трансфери, може да се спечели и по-друг начин и ние може да го докажем.

Кулибали няма да си тръгне през лятото, останалите лидери на тима също остават. Нямаме никаква необходимост да продаваме водещите си играчи и лидери на тима. Благодарение на правилната инвестиция ние може да растем и да побеждаваме с млади играчи в състава", каза наставникът, по повод спекулациите, съгласно които Кулибали може да бъде продаден в края на сезона.