Отборът на Рома отстъпи при домакинството си на единайсеторката на Наполи в дербито от 29-ия кръг на италианската Серия "А".

Столичани загубиха с 1:4, след като допуснаха попадение във вратата си след едва две минути игра. В тяхна полза точен бе Пероти, разписал се от дузпа, докато за гостуващия тим головете бяха реализирани от Милик, Мертенс, Верди и Юнес.

Снимка 415408

Източник: Twitter

"Вълците" от Рим са пети в подреждането, на 4 точки от четвъртия Милан. "Партенопеите" от Неапол пък са втори, на 15 точки зад лидера Ювентус.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Рома - Наполи 1:4, гол на Юнес!

Столичният тим ще бъде без Стефан ел Шаарауи

Първото полувреме стартира по изключително неприятен начин за домакините. След едва две минути игра топката вече бе във вратата на столичани, след скоростен пробив в полето им, извеждащо подаване към Милик и мощен завършващ удар от страна на нападателя на гостите.

Снимка 408672

Източник: twitter

Наполи продължи да атакува и след отбелязания гол, като преди почивката на няколко пъти отново Милик се озоваваше в чудесна позиция за увеличаване преднината на тима си.

Малко преди паузата Милик се разписа за втори път, но арбитърът отмени попадението му, след като страничният съдия бе маркирал засада.

Повторенията не бяха съвсем категорични, но голът така или иначе не беше зачетен.

Снимка 415413

Малко по малко домакините изравниха играта, като пробивите на Сантон и центриранията в наказателното поле се редуваха едно след друго.

Пероти бе близо до изравняването на резултата, но негов изстрел с глава, след пас на Джеко, се оказа неточен.

Снимка 415414

Така се стигна до продължението на първото полувреме, което бе маркирано като такова от 2 добавени минути. Извън тяхната продължителност домакините стигнаха до право да изпълнят дузпа, за нарушение срещу Шик в наказателното поле.

Зад топката на бялата точка застана Пероти, който не сгреши, връщайки срещата в началната й позиция. Гостите претендираха, че нарушението е било извършено извън рамките на даденото продължение, но според арбитъра ситуацията беше редовна.

Снимка 415410

Само пет минути след паузата Мертенс възстанови преднината на тима си, вкарвайки топката в мрежата за 1:2. Той направи това на празна врата, след чудесен извеждащ пас на Кайехон, елиминирал цялата защита, а и вратаря на съперника.

Снимка 415407

1:3 направи Симоне Верди, за когото не бе особено трудно да прати кълбото във вратата на домакините в ситуация, при която той и двама негови съотборници бяха оставени срещу само един бранител.

Снимка 415411

Крайното 1:4 оформи Амин Юнес, разписал се малко преди последния съдийски сигнал.

До края на мача се стигна до неприятна, принудителна смяна на Мертенс в редиците на Наполи, която на фона на всички проблеми с контузени състезатели, налични в тима, едва ли радва Анчелоти и компания.