Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители:

КРАЙ НА МАЧА! РОМА И ИНТЕР НЕ СЕ ПОБЕЖДАВАТ!

90+2′

Бруно Переш проби до добра позиция, но след това центрира слабо.

86′

ГОЛ ЗА РОМА! Джанлука Манчини засече центриране на Вилар от корнер и с глава направи 2:2!

85′

Манчини се оказа на стрелкова позиция след подаване на Джеко, но неточно.

80′

Роберто Галярдини заменя Артуро Видал.

77′

Лаутаро Мартинес е заменен от Иван Перишич.

74′

Пелегрини намери Мхитарян в наказателното поле. Нападателят стреля отляво, но над вратата.

73′

Рома опитва натиск. Джеко и Ханданович се сблъскват при центрирана топка, без сериозни последици за двамата.

72′

Спинацола излиза, влиза Бруно Переш

67′

Бастони получава жълт картон.

64′

ИНТЕР ПРАВИ ПЪЛЕН ОБРАТ! Ашраф Хакими отбеляза гол след отлична индивидуална акция, при която той премина през няколко защитници и стреля от ръба на наказателното поле. Топката влетя в горния ляв ъгъл, отбивайки се от гредата.

56′

Хамики отправя нов изстрел, но Лопес отново спасява тима си.

55′

ГОЛ ЗА ИНТЕР!Шкриниар изравнява резултата след като засече с глава от корнер и прониза мрежата на "вълците"!

Снимка 513142

52′

Лопес! Вратарят спаси чист гол във вратата си след като Лукаку се отскубна и намери Мартинес, който изпревари всички и стреля, но той изби решително! Нападателят изглежда се контузи след удара си.

47′

Отличен шанс за Интер! Ашли Йънг прати топката на главата на Ромелу Лукаку, който от много близко разстояние не успя да уцели вратата. "Нерадзурите" започват по-добре втората част.

Снимка 513138

46′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! РОМА ВОДИ НА ИНТЕР С 1:0!

44′

Жълт картон и за Смолинг за фаул срещу Лукаку. Играчите на Рома не са никак доволни и спорят със съдията.

43′

Ромелу Лукаку получава жълт картон за груб фаул.

38′

Мартинес вкарва топката в мрежата, но попадението не е зачетено заради засада!

36′

Възможност за Интер! Лаутаро Мартинес засече центриране на Ашли Йънг, но ударът му с глава от центъра на наказателното поле бе доста разочароващ.

33′

Ашли Йънг заменя контузения Матео Дармиан.

32′

Дармиан получава контузия и няма да може да продължи мача.

27′

Видал бе близо до попадение, но звездата не бе никак точен след добро подаване от Хакими.

23′

Мхитарян овладя подаване около границата на наказателното поле, прицели се и стреля, но Ханданович улови.

17′

ГОЛ ЗА РОМА! Чудесна атака на "вълците". Един Джеко намери Мхитарян, който асистира на Лоренцо Пелегрини и от границата на пеналтерията ударът на халфа прониза вратата на "нерадзурите"!

Снимка 513132

13′

Лукаку се извиси над защитниците, за да засече центриране от ъгловия удар. Изпълнението му с глава отиваше точно под напречната греда, но  Лопес внимаваше и по някакъв начин успя да предотврати гола.

11′

Мартинес навлезе в наказателното поле и шутира отдясно от малък ъгъл, но Лопес изби.

8′

Пелегрини центрира  в наказателното поле, но Ханданович излезе и улови топката решително.

6′

Опит за далечно центриране към Карсдорп, но защитник на гостите избива топката.

3′

Двата тима завършиха наравно в последните 5 мача помежду си.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

Дербито под номер 175 между двата тима започва в този момент!

Сенси

Рома посреща Интер в дербито на 17-ия кръг на Серия А. Двубоят в Рим започва в 13:30 часа.

Преди мача, "вълците" заемат 3-то място с 33 точки, докато "нерадзурите" са 2-ри с 36 т. и изостават с 4 пункта от лидера Милан.

Треньорът на Рома Пауло Фонсека няма да може да разчита за мача на Калафиори, Сантон, Педро и Дзаниоло, който още се възстановява от тежка контузия. Извън сметките на Антонио Конте са Весино и Д'Амброзио.

Милан изкова победата си срещу Торино през първото полувреме

Златан Ибрахимович се появи в игра след повече от 50 дни отсъствие от терените

Рома записа 3 поредни победи - 3:1 над Кротоне, 1:0 над Сампдория и 3:2 над Каляри.

Интер записа загуба в последния кръг с 1:2 от Сампдория. Това е и единственото поражение на "нерадзурите" през шампионата далеч от "Джузепе Меаца".