Отборът на Рома победи шампиона на Италия Интер в първа среща от финала за Купата на страната. Римляните останаха втори в шампионата, но сега изглежда, че ще вземат реванш триумфирайки с Купата.

"Вълците" откриха резултата още в 1-ата минута с гол на Франчески Тоти, в 6-ата Де Роси удвои, а десет минути по-късно Симоне Перота направи резултата класически.

Шампионите от Интер върнаха едно попадение в 20-ата минута, чрез Ернан Креспо. В 30-ата инута Рома добави още един гол към своята сметка правейки 4:1. Автор на последното попадение бе Мансини.

В 54-ата минута Кристиан Панучи направи 5:1 и усложни максимално положението на Интер.

Две минути по-късно Ернан Креспо вкара втория си гол в мача и направи 5:2.

В последната минута Панучи добави още един гол за 6:2 и предизвести реванша в Милано на 16-ти май.

Състави:

Рома: Дони, Панучи, Ферари, Мексес, Киву, Де Роси, Пизаро (85' Тонето), Тадей ( 76' Акияни), Перота, Мансини, Тоти.

Интер: Толдо, Максуел, Матераци, Кордоба, Месон, Занети, Дакур, Станкович, Фиго, Креспо, Адриано (57' Рекоба).