Парма се завърна в Серия "А". Това се случи, след като тимът на Роберто Д'Аверса спечели с 2:0 последния си мач за сезона срещу Специя.

Точни за успеха на Парма бяха Фабио Чераволо в 11-ата и Амато Чичирети в 61-ата минута. Преди това пък Алберто Джилардино пропусна дузпа за домакините в 29-ата минута.

С тази победа "пармалатите" събраха актив от 72 точки и излезе на 2-ото място, което дава право на директна промоция за Серия "А". Пармалатите се изравниха по точки с Фрозиноне, но заради по-добри показатели в преките двубои го изместиха от тази позиция.

Парма обяви фалит през лятото на 2015 година, когато трябваше да стартира сезона в Серия "Б" и се наложи да направи рестарт от четвърта дивизия. Тимът обаче постигна три поредни промоции, за да се завърне в елита на Италия. Такова нещо не се бе случвало никога досега в историята на италианския футбол.

Саво Милошевич: В Парма всяка сутрин слушахме сръбска музика по нареждане на Стоичков

"В съблекалнята кънтеше Цеца, Мирослав Илич..."