Ювентус получи поредния си чудесен подарък в последните няколко седмици. Старата госпожа остава спокойно на върха в подреждането на Серия "А", след пореден реверанс, от страна на своите преследвачи в Италия.

Отборът на Палермо, с Ивайло Чочев в състава си, измъкна равенство 1:1 в гостуването си на Наполи. По-рано през деня загуби записаха други двама от преследвачите на "бианконерите" - Рома и Милан, а сега и неаполитанците изпуснаха ценни 2 точки срещу един от аутсайдерите в Серия "А".

С малко късмет Палермо можеше дори и да спечели мача на "Сан Паоло", след като поведе още в 6-ата минута с попадение на Илия Несторовски.

Цял мач гостите се бранеха смело, но в 66-ата минута Дрис Мертенс успя да отбележи изравнителен гол и донесе поне точка на своя тим.

Гонсало Игуаин бута Ювентус към нова титла

"Старата госпожа" победи Сасуоло

Иначе срещата започна повече от сензационно и още в 6-ата минута Палермо поведе. Тогава Андреа Рисполи центрира в наказателното поле, където Илия Несторовски с глава насочи топката в мрежата за 0:1.

В 66-ата минута обаче стражът на "розовите" от герой се превърна в грешник. Мертенс стреля по земя от границата на наказателното поле, но кълбото отиваше право към Посавец, който обаче допусна то да мине през краката му и да се озове в мрежата за 1:1.

В 81-ата минута гостите организираха една от малкото си контраатаки. Ивайло Чочев напредна през центъра и реши сам да стреля от дистанция, но не успя да затрудни Хосе Рейна. В ответната атака обаче Наполи стигна до подерната си опасност като Елсейд Хисай бе изведен в наказателното поле, но отново ударът му бе спасен от стража на съперника.

Масимилиано Алегри: Каква титла? Има прекалено много време

Алегри: Каква титла? Има прекалено много време

"Сезонът е дълъг"

В 90-ата минута "розовите" останаха с 10 души на терена, след като Голданига извърши грубо нарушение пред наказателното поле и получи директен червен картон.

Така Палермо спря победната серия на Наполи и измъкна ценна точка в първия мач на новия наставник Диего Лопес. Отборът от Сицилия обаче остава в дъното на 19-ата позиция с 11 спечелени точки до момента. Наполи пък запазва 3-ото си място с 45 точки, но вече е на цели 6 от лидера Ювентус, който е и с мач по-малко в актива си.