Лидерът Ювентус записа рутинна победа над Сасуоло. "Старата госпожа" се наложи с 2:0 като гост. По този начин Юве продължава да води класирането с 4 точки пред втория Рома.

Пъровото попадение стана дело на Гонсало Игуаин, а крайният резултат оформи Сами Кедира.

Торинци доминираха тотално през първата част.  Игуаин откри резултата още в 9-ата минута след чудесен пробив на Алекс Сандро отляво, а в 25-ата изработи втори гол за Юве, дело на Сами Кедира.

Домакините пък имаха само едно опасно положение, което Алесандро Матри пропиля с лека ръка.

Пауло Дибала проведе дълъг разговор с шефовете на Юве

Аржентинецът все по-близо до нов контракт със "Старата госпожа"

През втората част отборите вдигнаха рязко темпото. Пауло Дибала пропусна да се разпише след фамозен удар. Малко по-късно Джанлуиджи Буфон за пореден път демонстрира класа. Стражът спаси последователни изстрели на Лоренцо Пелегрини и Матри и попречи на Сасуоло да си върне надеждите за нещо повече.

Юве цака 40 милиона за звезда на Лион

"Бианконерите" готови да платят сумата за халфа Корентин Толисо

С утози мач, Юве събра 51 точки и има с 4 с повече от преследвача си Рома, който е и с мач повече. Сасуоло пък се смъкна на 15-то място с 24 точки.