Палермо разгроми Наполи с 3:1 в късния съботен мач от 23-ия кръг на италианската Серия „А". Българският национал Ивайло Чочев започна срещата от резервната скамейка, но се появи на терена в 69-ата минута при резултат 3:0, като замени Куасон.

Домакините започнаха вдъхновено двубоя и откриха резултата в 14-ата минута чрез Лазаар. Бранителят като на шега изстреля една топка от около 40 метра, но коженото кълбо успя да изненада стража на гостите и да навести мрежата - 1:0. В 36-ата минута Васкес вкара втори гол, разписвайки се от границата на полето с плътен удар с левия крак. С асистенция пък се отличи звездата на домакините Дибала, който и тази вечер игра много силно.

В средата на втората част Ригони направи резултата класически, с което до голяма степен сложи точка на интригата в срещата. Все пак в последните минутки неаполитанци успяха да се върнат в мача. В 82-ата минута Де Гузман центрира в полето към резервата Габиадини, който технично с пета вкара за 3:1. За повече обаче воденият от Рафа Бенитес отбор нямаше сили.

Благодарение на победата Палермо се изкачи на 7-мо място в класирането с актив от 33 точки. Наполи остават трети с 42 точки. С поражението тази вечер „небесно-сините" сложиха край на серия от 4 последователни успеха в първенството.