Палермо се изкачи на 9-о място в класирането в Серия "А", след като се наложи с 1:0 над Катания в сицилианското дерби. Палермо има 42 точки, докато Катания остава с 32, с три повече от застрашените от изпадане отбори.

Единственото попадение в срещата вкара Фабрицио Миколи в 84-ата минута, който се разписа от фаул. Миколи, който влезе като резерва през второто полувреме, прати топката до лявата греда на вратаря Чиро Полито, направил серия от добри спасявания през цялото време.

Катания дойде за регионалното дерби след победа с 3:0 над Наполи, но загубата оставя отбора в близост до опасната зона. Джонатан Спинези можеше да вкара за Катания в началото на второто полувреме, но след това домакините взеха
инициативата в свои ръце.

Бразилецът Амаури стреля опасно с глава в 67-ата минута след пробив и центриране на Бошко Янкович. В 75-ата минута минута Джулио Милячо с глава стреля след
подаване на Миколи от фаул, но топката мина в страни.