Отборът на Новара поднесе първата голяма изненада в отложения 33-и кръг на Серия А, надигравайки борещият се за място в Шампионската лига отбор на Лацио с 2:1 като домакин.

Диаките си вкара автогол в 35-ата минута за 1:0 за Новара, но само две по-късно "орлите" изравниха чрез Кандрева, като първото полувреме завърши при този резултат.

След почивката двубоят бе равностоен, за да се стигне до 79-ата минута, когато Маскара наниза втори гол за намиращия се в дъното тим на Новара.

До края на мача гостите опитаха отново да се върнат на правия път, но така и не успяха, което означаваше трети пореден мач без победа.

Новара пък записа първи успех от пет мача насам, в които тимът спечели едва две точки. Въпреки трите точки, отборът има 28 пункта и заема предпоследното 19-о място.

Лацио остава трети с 55 точки, он може да бъде догоден от преследвачите Удинезе, Наполи и Рома, които играят по-късно днес.