Отборът на Аталанта успя да постигне пълен обрат над Фиорентина, след като на почивката губеше с 0:1. Участникът в елиминационната фаза на Шампионската лига показа характер второто полувреме и се поздрави с успеха в края на мача, благодарение на попадения на Сапата и Малиновский. Двубоят бе от 23-тия кръг на Серия "А". С тази победа, Аталанта е на 4-ото място даващо право участие в ШЛ, докато Фиорентина е на 14-ата позиция на 9 точки от зоната на изпадащите.

Снимка 465777

Източник: EPA/БГНЕС

"Бергамаските" започнаха по-добре мача, но с пропуски се отличиха Иличич, Кастане и Пашалич.

В 32-ата минута Фиорентина успя да изненада противника си, излизайки напред в резултата. Федерико Киеза намери топката с невероятна сила и плътност, пращайки я в десния ъгъл на вратата на Голини.

От Милан следят Джанлука Скамака, обмислят оферта през лятото

От Милан следят младежки национал, обмислят оферта през лятото

21-годишният нападател в момента играе под наем в Асколи

2 минути преди края на полувремето Аталанта можеше да върне едно попадение, но страхотна възможност пропусна Пашалич.

Втората част започна по отличен начин за гостите от Бергамо. В 49-ата минута Дуван Сапата беше на точното място в точното време, за да овладее отбитата топка в наказателното поле и да я изстреля във вътрешната страна на дясната греда, правейки резултата 1:1.

В 72-ата минута обратът в мача стана пълен, след като Руслан Малиновский изстреля мощен снаряд, оставил безпомощен вратаря на Фиорентина - Дронговски.

В следващия кръг на италианската Серия "А", Фиорентина гостува на Сампдория, докато Аталанта домакинства на Рома.